Екс-командир київського «Беркута» розганяє протестувальників в Москві (відео)

Екс-командира київського «Беркута» Сергія Кусюка, який втік до РФ, знову помітили під час розгону демонстрації в Москві. Відповідне відео опублікував у «Фейсбуці» російський журналіст Ілля Азар, інформують Патріоти України.

Нагадаємо, Сергій Кусюк, уродженець Вінницької області, — колишній полковник міліції, заступник командира полку особливого призначення «Беркут». Відомий неодноразовим командуванням протиправними силовими діями «Беркута» (а також організацією невідомих у цивільному одязі) проти громадських акцій і представників ЗМІ.

Кусюк неодноразово командував силовими разгонами мирних акцій в Києві, зокрема розгоном учасників мітингу на Майдані Незалежності в Києві в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року. Після Революції Гідності Кусюк втік до Криму. Влітку 2015 року Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в перешкоджанні проведення мітингу і перевищенні службових повноважень.

Кусюк є підозрюваним у межах семи кримінальних проваджень, зокрема і щодо подій 2010 року на виставці «Волинська різанина» в Києві. Як стверджував у травні 2014 року Геннадій Москаль (тоді — депутат Верховної Ради України, згодом — голова Луганської та Закарпатської областей України), саме Кусюк вивіз до Криму з Києва зброю, з якої «Беркут» стріляв по протестувальниках на Майдані в день розстрілу Небесної Сотні.

Джерело:http://bbcccnn.org