Елемент, без якого рвуться судини і ламаються кістки: ось де його знайти

Цей елемент міститься в тканинах тіла і грає роль у виробленні еритроцитів, роботі нервових клітин та імунної системи. Також він бере участь в синтезі колагену, сприяє засвоєнню заліза і відіграє роль у виробництві енергії.  Джерело

Це … мідь!

Найбільше міді міститься в печінці, мозку, серці, нирках і скелетних м’язах.

Лікарі рекомендують щодня отримувати 1,4-3 мг міді. Дефіцит міді у здорових людей зустрічається дуже рідко. Але і недолік, і надлишок міді можуть негативно позначатися на роботі мозку. Це може привести до розвитку хвороб Менкеса, Вільсона і Альцгеймера.

Користь міді для здоров’я.

Для організму людини мідь входить в число найбільш важливих речовин і незамінних мікроелементів. В організмі мідь накопичується в м’язах і кістках, крові та мозку, печінці та нирках. Тому при її нестачі в організмі порушується робота життєво важливих для людини органів.

Мідь бере активну участь в синтезі багатьох ферментів і білків, а також у процесах росту і подальшого розвитку тканин і клітин. Мідь є необхідним елементом для нормального ходу процесу кровотворення і повноцінної роботи імунної системи організму.

Профілактика серцево-судинних захворювань. Недолік міді призводить до високої концентрації холестерину і підвищеного тиску. Деякі лікарі рекомендують приймати мідь при серцевій недостатності.

Підтримка імунітету. Недолік міді може викликати нейтропенію – зменшення в крові числа нейрофілів, які борються з інфекціями. Знижений вміст нейрофілів робить людину уразливою перед хворобами.

Захист від остеопорозу. Сильний дефіцит міді призводить до зниження щільності кісток, підвищуючи ризик остеопорозу.

Виробництво колагену і еластину. Це два найважливіших компонента нашого тіла. Мідь має антиоксидантні властивості, запобігаючи старінню шкіри.

Надлишок міді.

Це дуже рідкісне явище, але при гемодіалізі з водою, забрудненою міддю, можливе отруєння. Досить кількох зайвих міліграмів, щоб проявилися такі симптоми, як гемолітична анемія, нудота, блювота і діарея.

Недолік міді.

Брак в організмі міді може привести до розвитку анемії, затримки росту, втрати ваги, атрофії серцевого м’яза, накопичення холестерину, шкірних захворювань, остеопорозу, втрати волосся, частих інфекцій і стомлюваності.

Якщо нестача міді носить хронічний характер, може виникнути таке небезпечне захворювання, як аневризма, яка характеризується випинанням і розширенням стінок великих кровоносних судин. На тлі цього виникає також варикоз, сивіє волосся, з’являються ранні зморшки.

Джерела міді.

До продуктів рослинного походження, що містить мідь, відносяться бобові, горіхи, злаки, овочі, ягоди і фрукти. Це пророщена пшениця, соя, спаржа, житній хліб, картопля, кріп.

Інші продукти тваринного походження, що містять мідь: сирий яєчний жовток, печінку, кисломолочні продукти, свіже м’ясо тварин, рибу, морепродукти.

Мідь міститься також у питній воді – близько 1 мг / л.

Кращі джерела міді – це печінка і устриці. До речі, устриці низькокалорійні, а ще в них багато вітаміну B12, цинку і селену.

А ви знали, що вашому тілу потрібна мідь?