Гарячий алкоголь при застуді: отрута чи ліки

У соцмережах постійно ходять чутки про чудодійний гарячий напій із декількома краплями алкоголю, після якого застуда миттю відступає. Австралійський вчений висловив власну думку на цю тему,

пише   znaj.ua

Як стверджує вчений і професор медицини Мерлін Томас, в англійській мові є таке поняття, як “тодді”.

“Тодді” – гарячий солодкий напій з додаванням алкоголю. Багато любителів додають в нього віскі або бренді. Щоб напій був солодший, туди додають цукор або мед, а також різні прянощі: корицю, імбир, гвоздику, кардамон, мускатний горіх.

Нагадує глінтвейн, чи не так? Різниця лише в тому, що замість вина там міститься міцний алкоголь.

Щодо даного напою складають різні легенди про його лікувальні властивості.

Проте, лікар попереджає, що прянощі і алкоголь можуть зробити тільки рожевими ваші щоки, а пар з будь-якого киплячого напою може розчинити носову слиз і відкрити закладений ніс і пазухи. Але цей ефект триватиме всього пару хвилин.

Варто відзначити, що це єдина “лікувальна властивість” легендарного напою.

“А поки ви відчуваєте себе погано, тодди допоможе вам забути про ваші страждання. Саме для цього його і використовують”, – пояснює вчений.

За словами Мерліна Томаса цитрусові – це вітамін С, але навіть з метою профілактики він не вбереже вас від застуди. Мускатний горіх, гвоздика і кориця давно використовуються для лікування застуди. За фактом, єдиним реальним доказом корисної дії “тодді” є невелика кількість алкоголю, яка заспокоює і розслабляє.

Професор відзначає, що в результаті, застуда пройде сама по собі, без будь-якого втручання.

Нагадаємо, раніше портал «Знай.ua» писав, який повсякденний напій може принести величезну користь організму.

Автор матеріалу:
Анна Зущик