Гімнастика для лікування гіпертонії від лікаря Шишоніна: можна обійтися без ліків

Гіпертонія – одне з найпоширеніших захворювань, через неї страждає кожен четвертий дорослий. Але лише 35% цих людей знають про свої проблеми і лікуються.

Однак таблетки усувають тільки симптоми, але не причину хвороби.

Гімнастика для обличчя і шиї, яку розробив лікар Шишонін, допомагає усунути саму причину гіпертонії і назавжди забути про високий тиск. Також вона спрямована на лікування та профілактику остеохондрозу шийного відділу.

Як пояснює фахівець, коли м’язовий спазм стискає судину, кількість крові, що проходить через неї зменшується. Щоб уникнути кисневого голодування, мозок подає серцю сигнал перекачувати більше крові. Внаслідок цього серце працює швидше, щоб прокачати потрібну кількість крові через затиснуті судини, а тиск зростає. Так розвивається гіпертонічна хвороба.

Систематичне підвищення тиску загрожує інсультом. Але використання таблеток не вирішує проблему. Всі вони усувають симптоми, а не причину, говорить лікар Шишонін.

Одні заважають серцю працювати в прискореному режимі. Інші посилено виводять з організму воду, що також знижує тиск. Треті заспокоюють мозок. Четверті покращують здатність мозку засвоювати з крові кисень.

Але позбутися від гіпертонії можна двома способами: рухом або впливом на сам спазм за допомогою масажу. Якщо розім’яти спазмовані м’язи шиї, то і тиск може прийти в норму.

На думку лікаря Шишоніна, якщо вести активне життя, то спазми виникати не будуть. Але навіть існуючі проблеми можна усунути за допомогою правильної гімнастики. Для цього медик розробив окремий комплекс простих вправ для лікування шиї.

Як заявляє Олександр Юрійович, виконуючи ці вправи, людина не може собі нашкодити. А ось регулярні заняття допомагають позбутися від цілого ряду недуг. Він рекомендує займатися гімнастикою тим, хто страждає від головного болю, запаморочення, безсоння, порушенням пам’яті, болей в плечах і шиї.

Перші два тижні лікар рекомендує виконувати гімнастику щодня. Далі можна займатися 2-3 рази на тиждень. При заняттях необхідно тримати спину рівно – це запорука правильного виконання вправ. А щоб відточити техніку, спочатку робіть гімнастику перед дзеркалом. Час на кожну вправу –3 хвилини.

Вправа «Метроном».

Нахиляємо гoлoвy впpaвo. Відчувши напруження м’язів, фіксуємо голову в такому положенні на півхвилини. Робимо аналогічний нахил в інший бік. Повторюємо п’ять разів для кожного боку.

Вправа «Пружина».

Опускаємо голову вниз, намагаючись дотягтися підборіддям до шиї. Спину тримаємо рівно. Затримуємо голову в такому положенні на 10 секунд. Піднімаємо голову вгору. Повторюємо п’ять разів.

Вправа «Гусак».

Нахиляємо голову до лівого плеча на 10 секунд, потім на такий самий проміжок час до правого. Повторюємо п’ять разів у кожен бік.

Вправа «Погляд в небо».

Максимально повертаємо шию вбік і фіксуємо на 10 секунд. По черзі робимо це вліво, потім вправо, враховуючи зазначений інтервал часу.

Вправа «Рама».

Кладемо ліву руку на праве плече, повернувши голову вліво. Фіксуємо положення тіла на 10 секунд. Потім робимо те ж у протилежний бік.

Вправа «Факір».

Змикаємо долоні над головою пальцями вгору. Кожні 10 секунд повертаємо голову по черзі то вліво, то вправо.

Вправа «Літак».

Витягуємо руки в різні боки. Стежимо за тим, щоб вони не згиналися в ліктях. Через кожні 10 секунд опускаємо їх, щоб відпочити, і повторюємо вправу.

Вправа «Чапля».

Максимально витягуємо підборіддя вгору, опустивши руки донизу. Через кожні 10 секунд повертаємося в початкове положення, але тільки на 1-2 секунди, не більше.

Вправа «Дерево».

Піднімаємо руки вгору, щоб долоні були паралельні до стелі, а пальці лівої і правої руки злегка стикалися. Кожні 10 секунд ненадовго опускаємо руки і повторюємо вправу.

Гімнастика для м’язів шиї завершується парою вправ на розтягнення. Техніку їх виконання дивимося у короткому відео.

Такий гімнастичний комплекс нормалізує кровопостачання головного мозку, що знижує ймовірність інсульту. Спазми пройдуть, шия і плечі стануть більш розслабленими. Метод Шишоніна також підійде пацієнтам, що страждають від остеохондрозу в шийній зоні.

Але людям з серйозними захворюваннями хребта і шиї перед виконанням гімнастики ми дуже рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

За матеріалами