Гладковський співучасник! Луценко тількu що звернувся до українців з новою заявою

Фірма «Оптимумспецдеталь», яка фігурує у скандальному розслідуванні про розкрадання в оборонному секторі, отримувала потрібні довідки від «знайомих» у СБУ, ДФС та НАБУ.

Про це в інтерв’ю виданню «Цензор.нет» заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає УНІАН.

Генпрокурор розповів про корупційну схему, що виникає під час конкурсу на поставку деталей. За словами Луценка, скандальна фірма отримувала необхідні довідки, аби виграти тендер, у ДФС, СБУ та НАБУ.

«Корупція виникає під час конкурсів на поставку. Схема корупційна така. Та ж «Оптимумспецдеталь», ми це бачимо з документів, пропонує одному з бронетанкових заводів свої запчастини. За найменшою ціною, але, тим не менше, виграє інша фірма. Як це відбувається? Служба безпеки заводу, яка, скоріше за все, лобіює іншу фірму, каже: «є довідочка з ДФС у нас, що ви, «Оптимумспецдеталь», маєте справу з ризиковими конвертаційними структурами». Але ж усі, хто поставляє з Росії, це мають! Нє-нє. «На вас довідочка є, а на них нема. Тому ваша ціна нас не влаштовує, нас влаштовує більша». В результаті Рогоза з компаньйонами якось здобуває довідку з ДФС, що вони помилилися, що сама «Оптимумспецдеталь» не є ризиковою. Але все одно компанія не може нічого продати! Бо з’являється така сама довідка, що ніби «Оптимумспецдеталь» фіктивна… вже від СБУ! І вони знов злітають з конкурсу бронетанкового заводу. Тоді вони якось отримують через знайомих СБУшників нову довідку, що «Оптіма» – не фіктивна фірма, а то була помилка. Але знов вони не допущені на конкурс! Цього разу проти них з’являється нова довідочка про фіктивність… тепер від НАБУ», – пояснив Луценко.

Вирішити питання з боку НАБУ, за словами Луценка, фігуранту справи Андрію Рогозі вдається за допомогою «найсекретнішого агента» Шевченка.

Генпрокурор додав, що наразі підозрюваним у справі є Андрій Рогоза, однак, з точки зору «людської логіки», його співучасниками можуть бути син колишнього заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський та екс-співробітник «Укроборонпрому» Віталій Жуков. Хоча юридично до фірми, що здійснювала оборудки, вони не мають жодного стосунку.

«Не виключаю, що крім Рогози підозру можуть отримати його співучасники, якщо ми встановимо а). автентичність переписки, б). здобудемо інші докази, бо однієї переписки юридично мало. І цим ми зараз займаємося», – додав Луценко.

25 лютого проект «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей «товар» за змовою з керівництвом «Укроборонпрому» продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від «Укроборонпрому» щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і «смотрящим за оборонкою».