ГОЛОВНА Ці 9 продуктів — вбивці суглобів! Лікарі настійно рекомендують змінити.

 

Правильне харчування при артриті — ключ до прекрасного самопочуття!

 

Ці 9 продуктів — вбивці суглобів! Лікарі настійно рекомендують змінити

Артрит — хвороба, на жаль, не рідкісна, передає Ukr.Media.

Як правило, біль — провідний симптом захворювання і головний супутник страждаючих артритом. Ти здивуєшся, але однією з найбільш ефективних стратегій у боротьбі з болем у суглобах є аж ніяк не прийом анальгетиків. Правильне харчування при артриті — ключ до прекрасного самопочуття!

Дотримуючись певну схему живлення і виключивши з раціону продукти, які несуть шкоди суглобам, можна значно знизити запалення і біль, зменшити набряклість і позбутися від надміру ваги. Ці 9 продуктів геть з холодильника!

Дієта при артриті

Рафіновані вуглеводи

Такі вуглеводи удосталь містяться всілякої випічки, солодощів, джемах, соусах і газованих напоях. Нераціональне вживання таких шкідливих ласощів запросто призведе до надмірної ваги, за яким послідує порушення кровообігу в суглобах. Останні будуть недоотримувати поживні речовини, а значить, протягом артриту посилиться.

М’ясні страви

До складу продуктів тваринного походження входить арахідонова кислота, яка, потрапляючи в людський організм, розпадається на ейкозаноїди. Останні викликають запалення суглобів і обтяжують перебіг хвороби. Мова йде про м’ясо жирних сортів — свинині та яловичині.

Глютен

Глютен, який міститься в пшениці, житі, ячмені та вівсі, здатний стати причиною виникнення запальних захворювань суглобів. Численні дослідження довели, що у людей з ревматоїдним артритом, исключивших з раціону продукти з глютеном, в більшості випадків спостерігалася повна ремісія.

Молочні продукти

Виключення цих продуктів з раціону повинно розглядатися в індивідуальному порядку, з урахуванням особливостей організму.

Молоко та молочні продукти — важливе джерело кальцію і вітаміну D, які допомагають зробити кістки міцними, запобігаючи переломи та інші проблеми. Однак виключення продукту з раціону сприяє зменшенню симптомів артриту.

Міцну каву і чай

Відмовитися від прийому міцних тонізуючих напоїв випливає з-за того, що кофеїн, що міститься в їх складі, вимиває кальцій з кісткової тканини. А це провокує появу артриту або ускладнює його перебіг.

Смажена їжа

До речі, смажена, жирна їжа не корисна нікому, а вже тим більше хворому артрит! Відмовитися від смачних страв складно, але потім не дивуйся, якщо у тебе виникнуть проблеми з серцем, печінкою або суглобами.

Пасльонові

Баклажани, перець, картопля, томати — все це нещасливі пасльонові. Алкалоїд соланін, удосталь міститься в такого роду овочах, здатний впливати на нервову систему, він є причиною безсоння, головного болю і, звичайно ж, болі в суглобах. У людей, страждаючих артритом і подагрою, чутливість до пасльоновим особливо висока!

Відмовитися від овочів сімейства пасльонових, зрозуміло, складно, проте знизити їх споживання може кожен. До речі, під час термічної обробки томати і перець втрачають до половини шкідливих алкалоїдів!

Алкоголь

Вживання спиртних напоїв під час артриту ускладнює перебіг хвороби, посилюючи запальні процеси в тканинах хворого суглоба. При цьому рівень калію в крові знижується, а це веде до утворення набряків, які спричиняють витончення хрящової тканини. Не менш небезпечно вживання спиртних напоїв разом з анальгетиками в період загострення захворювання.

Кухонна сіль

Ці, здавалося б, нешкідливі білі кристали — закляті вороги твоїх суглобів! Вживання солі сприяє відкладенню солей у суглобах, знижує кісткову масу, збільшує набряки, посилює запалення і хворобливі відчуття.

 

<