Гонтарева украла у страны 177 миллиардов гривен! И Украина её с почестями проводила на отдых в Лондон… Какие мы щедрые…

Экс-глава Национального банка Валерия Гонтарева украла у страны 177 миллиардов гривен, и спокойно ушла в отставку, не будучи привлеченной к ответственности.

«Гонтареву, как и всех предыдущих в нашей стране, проводили почетно, красиво, показав полную импотентность Рады, полную подотчетность ее, полное пренебрежение интересами украинцев. Просто гениально все прошло: Гонтарева ушла с гордо поднятой головой, унеся наши примерно 177 миллиардов. Ее проводили как героя, который, как она сама сказала, выполнил свои задачи», – об этом народный депутат и лидер партии «За життя» Вадим Рабинович заявил в программе «Большой вечер» на телеканале NewsOne.

Екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева і екс-заступник голови АП Олексій Філатов викликані на допит в ГПУ. Відповідні документи розміщені на сайті Генпрокуратури. “Філатов Олексій Валерійович … Вам необхідно з’явитися 12.08.2019 о 15 годині 30 хвилин до старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Кулика К.Г.для допиту в якості підозрюваного в кримінальному провадженні №12013220540000400 від 31.01.2013 за ч. 2 ст. 256, ч.3 ст.209 КК України та участі в інших процесуальних і слідчих діях. ”

“Гонтарева Валерія Олексіївна … Вам необхідно з’явитися 12.08.2019 о 13 годині 30 хвилин до старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Кулика К.Г. для допиту в якості підозрюваного в кримінальному провадженні №12013220540000400”, – йдеться в тексті повісток. Варто відзначити, що обох допитуватимуть в якості підозрюваних. Підозра Гонтаревої стосується розкрадання і сприяння злочинцям, Філатова – легалізації незаконних доходів і сприяння. Слідчі Генпрокуратури підозрюють Валерію Гонтареву, яка до призначення главою НБУ була співвласницею компанії ICU, і Костянтина Стеценка у скоєнні злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу «за фактом сприяння злочинній організації та пособництві в незаконному заволодінні чужим майном – грошовими коштами ВАТ«Аграрний фонд» – на загальну суму 2,069 млрд грн».

За інформацією слідчих, схему було провернуто в лютому 2014 року шляхом укладення комерційним Брокбізнесбанком липових угод купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ВАТ «Аграрний фонд» і договорів прямого РЕПО з Національним банком. В свою чергу, Валерія Гонтарева має намір просити політичний притулок у Великобританії, але це малоймовірно з кількох причин. Яких саме – пояснює керуючий партнер АО “Могильницький та партнери” Максим Могильницький. Чому Гонтарева не отримає політичного притулку у Великобританії?

Згідно з Женевською Конвенцією 1951-го року, як зазначає адвокат, політичний притулок може просити людина, що має серйозні підстави побоюватися переслідування на території рідної держави. Причиною також може бути політична позиція. Для отримання статусу необхідно послідовно і фактично повідомити про історію звинувачення.

Важливо також те, чи людина, яка подає документи, просячи притулок у інших країн має судимості у кримінальних справах. “Якщо, наприклад, людина, розлучившись з Батьківщиною, побувала в інших розвинених країнах, але притулку не просила, а тут раптом надумалась, то британці швидше за все відмовлять”, – підкреслює Могильницький.  https://expres.com.ua/feed