Гроші на сміття: як нові правила відіб’ються в платіжках

Київська влада змінили принцип розрахунку плати за вивезення відходів. Тепер сума залежить не від кількості квадратних метрів, а від кількості осіб, прописаних на житлоплощі.

Окремий рядок у квитанціях киян з’явився тільки в цьому місяці. Жителі столичних будинків здивовані.

“Це ж неподобство якесь, з кожним днем нові квитанції і гірше і гірше все робиться”, – нарікає мешканка Києва Тетяна Лебедєва.

Раніше цей тариф входив у квартплату. Скільки коштувало вивезення сміття мешканці будинків, які обслуговують ЖЕКи, толком не знали. А ось в ОСББ вже підрахували, що тепер платитимуть значно більше.

 

“У розрахунку на трикімнатну квартиру було 24-25 гривень на місяць. На сьогодні ж, якщо це буде по зареєстрованих людях, то множимо на три”, – говорить член правління ОСББ Ірина Шульга.

Тобто вийде 75 гривень з квартири, в якій зареєстровані три людини.

Підхід до розрахунку послуги змінили в мерії. Раніше виходили з площі квартири, а тепер з кількості зареєстрованих там мешканців.

“На наш погляд, це справедливий підхід, тому що ми всі робимо сміття. Абстрактно некоректно прив’язувати розрахунок оплати за сміття до якихось інших факторів”, – відзначає заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

У компанії, яка займається вивезенням сміття в столиці, запевняють, що так платить вся Європа.

“Перехід на систему” житель виробляє – житель платить “це загальносвітова практика. Це перші кроки, які допоможуть розвинути цю сферу в Києві і в Україні в цілому”, – пояснює директор дочірнього підприємства КП “Київкомунсервіс” Ростислав Мартиняк.

Плату за вивезення сміття розрахували, виходячи з середньої кількості відходів, які викидає за рік одна людина. Правда, методику, за якою вирахували цей показник, столичні чиновники не змогли пояснити. Як і те, чому мешканець будинку з сміттєпроводом продукує більше відходів, ніж мешканець гуртожитку.

Крім того, кількість тих, хто зареєстрований в квартирі, і тих, хто там живе, часто не збігається. Навіть в ОСББ, не те що в комунальних ЖЕКах, не змогли назвати точну кількість мешканців їхнього будинку.

“Ніхто не може проконтролювати скільки людей проживає в будинку реально”, – впевнена заступник голови ОСББ Наталія Колотун.

Але столичні чиновники сподіваються, що кияни самі прийдуть в адміністративні центри і чесно зізнаються, скільки людей проживають в квартирі.

джерело