Як і чим підживити лілії в саду для пишного цвітіння

Навесні, до появи пагонів лілій, в грунт вносять азотні добрива, наприклад, аміачну селітру (1 столова ложка на 1 м2). Або підгодовую посадки лілій органічними і мінеральними добривами: розчином збродженого коров’яку (ні в якому разі не можна застосовувати для підгодівлі лілій свіжий коров’як) в співвідношенні (1:10), розчином або гранулами нітроамофоски або аміачної селітри (40-50 г на 10 л води або на 1 м 2).

Хороші результати дає внесення деревного попелу (100 г / м2). Вносити попіл можна кілька разів за сезон. Завдяки цьому квітки лілій стають більшими, більш інтенсивно пофарбованими і стійкіші до хвороб. пише naykapravdu.

Як тільки з’являться паростки лілій, рекомендується пролити грунт бордоською рідиною або складом «Лазурін»: в 9 л води розвести по 1 ст. л. харчової соди, нашатирного спирту і мідного купоросу, попередньо розчиненого в 1 л теплої води (мідний купорос вливається останнім тонкою цівкою при безперервному помішуванні).

Коли у лілії з’являться бутони, повторюють підгодівлю аміачною селітрою. Проводять обробку вегетативної частини рослин від шкідників і хвороб, так як здорові паростки і листя визначають повноцінне цвітіння в наступному році. Третий раз (в липні, не пізніше) під лілії вносять подвійний суперфосфат (1 ст. л. на 10 л води) і калимагнезию (1,5 ст. л. на 10 л).

Навіть якщо лілії сильно постраждали від сірої гнилі, все одно проводять підживлення рослин. Харчування потрібно цибулині – адже коріння лілій продовжують працювати, і цибулина набирає поживні речовини, хоча і гірше, ніж при наявності листя.

Майже для всіх лілій добре підходить нейтральний або слабо кислий пухкий водопроникний грунт. Щоліта 2-3 рази посипають грядки з ліліями золою – вона служить і добривом, і одночасно вбиває хвороботворні гриби.