Як підготувати лілії до пишного цвітіння.

Скоро весна і серед численних турбот в саду постарайтеся подбати про лілії. Першу весняну підгодівлю можна проводити ще по снігу вносити аміачну селітру (1 столова ложка на 1 м²). Але якщо ділянка має ухил, і талі води здебільшого з неї втікають, проводити таку підгодівлю марно.

З добривом доведеться почекати, поки земля трохи підсохне. Підійде та ж сечовина (аміачна селітра), але вже у вигляді розчину – 1 ст. на відро води (витрата на 1 м²).

Важливо, не варто застосовувати для підгодівлі лілій свіжий коров’як! Зате відмінно підійде підгодівля розчином нітроамофоски або аміачної селітри (40-50 р на 10 л води)

Незмінно хороші результати дає внесення деревної золи (100 г на 1 м²). Вносити золу можна кілька разів за сезон. Завдяки цьому квітки лілій стають більшими, більш інтенсивно пофарбованими і стійкіші до хвороб.

Як тільки з’являться паростки лілій, рекомендується пролити грунт бордоською рідиною. Тим, кому не подобається цей препарат можуть взяти на озброєння рецепт нашого агронома- в 9 л води розвести по 1 ст. л. питної соди, нашатирного спирту і мідного купоросу попередньо кристали розчинити в 1 л теплої води (мідний купорос вливається останнім тонкою цівкою при безперервному помішуванні).

Коли у лілій з’являться бутони, застосовують комплексне мінеральне удобрення – нітрофоску. Проводять обробку вегетативної частини рослин від шкідників і хвороб.

Втретє (в липні, не пізніше) під лілії вносять подвійний суперфосфат (1 ст. л. на 10 л води) і калі магнезію (1,5 ст. Л. На 10 л). Її призначення – продовжити цвітіння, давши рослині достатню кількість тих речовин, в яких вона потребує.

Після цвітіння харчування потрібно цибулинам – адже коріння лілій продовжують працювати, і цибулина набирає поживні речовини.

Пізньою осінню готуються до зими цибулинки, потрібно присипати компостним шаром в 10-15 см. Це одночасно буде служити підгодівлею на наступний рік і утепленням на зиму.