Як посіяти гриби у себе в саду, щоб отримати урожай?

Привіт друзі, ми раді бачити вас на нашому сайті Вакруат. В цій статті хочемо розповісти вам як посіяти гриби у себе в саду, щоб отримати урожай.

Щоб запастися грибами, необов’язково восени бродити по лісі в їх пошуках. Можна отримати хороший урожай з власної ділянки. Перед тим як посіяти гриби у себе в саду, слід ознайомитися з рекомендаціями фахівців з вирощування цієї культури.

Умови для вирощування білих грибів

Вже на другий рік після висадки на ділянці лісового боровика можна буде зібрати велику кількість білих грибів. Існує кілька способів його розмноження, найбільш складним з них є пересадка грибниці. Складність полягає в тому, щоб викопати її так, щоб не пошкодити коріння. На ділянці грибниця повинна знаходитися поряд з хвойними і листяними деревами, активно взаємодіючи з ними.

Висаджують гриб в 50 см від стовбура дерева. У цьому місці знімають 20-25 см верхнього шару землі, викладають компост з прілого листя і потерті дерев, засипають шаром землі, зверху кладуть землю з грибницею. Ділянку поливають і засипають шаром листя. При сухій погоді в перші 2 тижні землю поливають.

Більш легким способом вважається використання міцелію, який є у вільному продажу. Висаджують його в тіні на вологих місцях. Глибина посадки – 50 см. На дно ями шаром в 20 см кладуть тирсу, листя і субстрат з потерті, потім сиплють 10 см землі, після чого укладають грунт, змішаний з компостом. Після такої підготовки кладуть міцелій з додаванням в нього невеликої кількості грунту. Утрамбувавши насіннєвий матеріал, місце засипають землею і поливають. Поверх кладуть сухе листя.

Використання грибної розсади передбачає подрібнення капелюшків грибів. Отриману масу слід залити водою і залишити настоятися протягом доби. За цей час здійснюють підготовку відповідної ділянки: рихлять, вносять добрива, після чого на нього виливають настояну грибну масу. Зверху сиплють листя. Якщо на ділянці немає хвойних дерев, висаджувати білі гриби можна біля дерев’яних будівель, тільки грядка повинна розташовуватися з тіньової сторони. Боровики не повинні бути сусідами з плодовими деревами.

Посадку білих грибів можна виконувати в будь-який час з травня по вересень. 
Робити це краще у вечірній час.

Як виростити підосичники?

Якщо вирішено вирощувати підосичники, треба уважно підійти до вибору ділянки. Цим грибам для розвитку необхідно взаємодіяти з такими деревами, як береза, дуб або осика.

Як розсади можна використовувати суперечки. Їх збирають з нижньої сторони грибних капелюшків. Спори заливають водою і дають постояти 3-5 годин. Потім цією рідиною поливають затінену ділянку, де планується вирощувати підосичники.

Інший спосіб – посадка плодових тіл. Для цього подрібнюють молоді свіжозібрані гриби і закопують їх у верхньому шарі грунту. Можна також купити готовий міцелій, який продається в магазинах для садівників.

Для красноголовців потрібно приготувати компост. Для цього на поліетиленову плівку, розкладену на землі, шарами потрібно викласти деревну золу з гноєм і листя в співвідношенні 1:9. Отриману масу заливають теплою водою і залишають на 7-9 днів. Необхідно, щоб компост розігрівся до температури + 35 ° .. + 40 ° С. Потім його перемішують і залишають ще на 5 днів.

Після закінчення зазначеного терміну суміш по черзі з шарами землі викладають в яму глибиною 30 см і площею 2 м². Її викопують навколо відповідного дерева. Необхідно, щоб шари піднялися над землею на 50 см. На цій височині роблять поглиблення в 20 см на відстані 25-30 см одна від одної. Туди кладуть міцелій підосичники або суперечки, після чого засипають землею, поливають і вкривають листям.

У процесі вегетації можна здійснювати підживлення підсолодженою водою: на 10 л рідини беруть 10 г цукру. Влітку земля на ділянці з підосичники повинна бути злегка вологою. На зиму грибницю слід утеплювати. Для цього грядку закривають листям, ялиновим гіллям і мохом. У морози вкривають захисною плівкою.

Якщо догляд здійснюється правильно, то з 1 м² ділянки за сезон можна зібрати 5-15 кг грибів. Плодоношення на ділянці триває 4-5 років, після чого грибну плантацію слід оновити.

Редакція сайту Вакурат вдячна вам за те, що дочитали статтю до кінція. Ми стараємося зробити наш вміст максимально корисним для вас.