Як правильно формувати перець, щоб прискорити ріст і збільшити урожайність

Етам перший – видалення коронного бутона

До певного моменту перець росте в одне стебло, але при досягненні висоти 15-20 см (в залежності від сорту) починає розгалужуватися, утворюючи кілька гілок. На місці розгалуження формується перший квітковий бутон, який городники називають коронним.

Його для кращого розгалуження і розвитку куща слід видалити.

Етап другий – видалення зайвих пагонів

Найчастіше рослини формують в дві-три втечі, залишаючи найсильніші з тих, які сформувалися з розвилки з коронним бутоном. Решта прищипують – тобто, обрізають точку росту, верхівку.

Як правило, до цього моменту на кущі утворюється вже 10-12 листя. Решта пагонів першого порядку називають скелетними, вони і будуть формувати кущ.

Скелетні гілки незабаром починають гілкуватися так само, як основне стебло, утворюючи «вилочку», в центрі якої формується бутон.

З такими розгалуженнями чинимо аналогічно: залишаємо найсильнішу втечу, а слабкі прищипуємо вище квіткової бруньки і першого листка.

Для довідки. Залишати один лист на видаляючій втечі потрібно обов’язково, так як він живить розташовану під ним зав’язь майбутнього плода.

– головней стебло (штамб);

– пагони першого порядку;

– пагони другого порядку;

– основні скелетні гілки.

З кожним наступним розгалуженням чинимо так само, прищипуючи слабкі пагони над першим листком.
На кожному розгалуженні з’являться квіткові бутони, а згодом зав’язі. Їх залишають, а ті, що виростають в міжвузлах, видаляють. Всього на одному кущі досить залишити 15-25 плодів.

Етап третій – видалення безплідних пагонів і нижніх листків

Інструкція з вирощування перців рекомендує періодично оглядати розвиваючий кущ і виявляти безплідні пагони, видаляючи їх. Вони утворюються нижче того місця, де розгалужується головне стебло.

Там же слід видаляти і листя, які ніяк не беруть участь в харчуванні зав’язей, але затінюють посадки і висмоктують з рослини соки.

Порада!

Одночасно з цим заходом видаляйте з куща пошкоджені і хворі листя, де б вони не росли. Ціна питання – здоров’я всієї рослини.

Важливо пам’ятати, що утворення зав’язей, зростання і дозрівання плодів залежать в першу чергу від освітлення теплиць. Якщо рослині не вистачає світла, навіть при рясному цвітінні плоди можуть не зав’язатися.

Тому в міру зростання потрібно буде обрізати все зайве листя:

Листя на основному стеблі обрізають, коли плоди з першої кисті досягнуть технічної стиглості (відповідного сорту розміру і форми).

Коли виростуть плоди на другій кисті, видаляються листя, розташовані під нею.

Зверніть увагу!

За один раз можна зрізати не більше двох листів!

Аналогічно поступають з листям під усіма іншими дозріваючими плодами. Але останнім видалення потрібно зробити приблизно за півтора місяці до закінчення сезону і остаточного збирання врожаю. На цей час рослину слід залишити в спокої.

Етап четвертий – прищіпка скелетних гілок

Коли на кущі утворилася достатня кількість плодів, прискорити їх зростання допомагає прищипування точок зростання на основних гілках. Рослина перестає рости і витрачати сили на нові зав’язі, повністю спрямовуючи їх на вже існуючі.

Цей процес також повинен бути здійснений за півтора місяці до передбачуваного закінчення вирощування перцю.

Висновок

Про формування кущів слід задуматися ще на етапі висадки розсади: схема посадки перцю в теплиці може серйозно вплинути на цей процес. Крім того, бажано продумати конструкцію шпалер для високорослих сортів, у яких кожна структурна втеча підв’язується окремо.

Якщо не залишати без уваги ці важливі процеси догляду за перцем, він віддячить вам відмінним урожаєм