Як правильно обрізати троянди весною

Хочемо поділитися з вами деякими правилами обрізки трояндів навесні, щоб в майбутньому вони гарно цвіли.

Весняна обрізка троянд потрібна для стимуляції росту. Цей процес сприяє збільшенню цвітіння, також рослина менше схильне до різних захворювань. В незалежності від сорту троянди, основні принципи підрізування подібні. Відрізнятися будуть терміни і цілі обрізки, тут все залежить від типу троянд.

Рекомендації по обрізці

Починати роботу з квітами можливо після того, як погода стане теплою і стійкою. У кожному регіоні різні погодні умови, через це слід звертати увагу на нічні заморозки, вони створюють загрозу для рослини.

Зверніть увагу!

Занадто раннє підрізування може погубити стебла, якщо різко зміниться погода, і ніч буде морозною. В результаті цвітіння буде пізно. Кущам доведеться віддавати сили і харчування, щоб сформувалися нові пагони.

Основні типи обрізки троянд:

• проріджування;

• формування;

• санітарна.

Санітарна

Що потрібно буде зробити з вкритими всю зиму трояндами під час першого провітрювання:

Видалити мертві, старі і хворі пагони.

Оглянути уважно гілки: чорні – загиблі, зелені – живі.

Пагони, на яких присутній сильний інфекційний опік, обрізати до місця з першою здоровою брунькою. Деревина на зрізі повинна бути світла і без пошкоджень.

На місця, де був зроблений зріз, слід нанести садовий вар або бальзам.

Провітрити і закрити.

Проріджувння

Розкрити троянди потрібно після того, як бруньки почали набухати. Після цього можна приступати до проріджування підрізки. Майбутній обсяг робіт безпосередньо залежить від віку і стану кущів.

Якщо з настанням осені старі втечі не вирізали, цю операцію доведеться зробити навесні. Пагони 3 і 4-річки вважаються старими. Вони втрачають декоративний вигляд і погано цвітуть.

Тонкі і слабкі гілки треба обов’язково обрізати, так як вони можуть не зацвісти взагалі.

Пагони, які ростуть в центрі куща, потрібно обрізати. Ця операція поліпшить циркуляцію повітря, троянди будуть рідше хворіти і швидше обсихати після дощу.

Коли гілки торкаються один одного, в результаті чого створюється тертя, одну з них потрібно видалити. Залишити необхідно ту, розташування якої більш вдале і колір кори світліше. Ця гілка молодше.

Формування

Наступна дія – це формування куща. Потрібно відразу визначити, який ефект в кінцевому результаті має вийти. Відрізані низько паростки дають більші квіти, але їх кількість зменшується, а термін цвітіння відсувається. Слабке підрізування дає більш дрібні квітки, але зацвітуть вони раніше.

Комбінована обрізка

Ці особливості дозволяють управляти процесом цвітіння. Його можна продовжити за допомогою комбінованої підрізування. Для цього 1 частина повинна бути обрізана сильно (повинно залишатися не більше 2-3 бруньок над землею), а друга – в міру (в цьому випадку залишається 4-6). Основні стебла мають бічні пагони. Їх потрібно вкоротити до 2-3 бруньок. В результаті 1 частина пагонів буде стимулювати рослину на більш раннє цвітіння, а друга – допомагає зростанню прикореневих пагонів і відповідає за пізню хвилю цвітіння.

Втечу слід обрізати над брунькою. Вона розташовується на зовнішній стороні. Брунькою називається зачаток пагона. Вона формується в пазусі листа. Бруньки на старих гілках називаються сплячими. Прокинуться вони тільки після обрізки. Нахил у зрізу повинен бути слабким. Верх нахилу повинен вийти над обраною брунькою на рівні 0,5 см.

Розкривши кущі з настанням весни, потрібно приступити до санітарної підрізки. Далі потрібно обрізати до верхньої бруньки, яка перезимувала, основні пагони. Сильно довгі гілки можна трохи вкоротити, щоб кущ виглядав акуратно. Цей вид троянд не передбачає коротко обрізані основні пагони. При підрізуванні бічних гілок слід залишати 2-3 бруньки.

Дякуємо, що відвідуєте наш сайт!