Як правильно розмножити чорну смородину влітку? Ділюся своїм досвідом!

Доброго дня шановні читачі та гості сайту Вакурат. В цій статті хочемо розповісти вам спосіб розмноження чорної смородини живцями.

Чорну смородину можна розмножити влітку декількома способами. Я вибрала найпростіший – розмноження живцями. Оскільки такий спосіб дозволяє прискорити процес отримання якісного саджанця смородини. Розповім як проходив процес розмноження і що в результаті у мене вийшло.

Пише Вакурат із частковим використанням матеріалів “Дачні секрети від Вікторії Родзевської”

Перевага розмноження смородини живцями:

— Отримання однорічного саджанця;

— Розмноження смородини живцями дозволяє отримати якісний і здоровий саджанець, оскільки при такому способі виключається зараження почковим кліщем або стеклянницей;

— Отримання врожаю набагато швидше при розмноженні живцями.

Як розмножити чорну смородину?

Процес розмноження чорної смородини досить простий. Для цього я відрізала у здорового і потужного куща віком 6-7 років верхівки. Це молоді зелені пагони, які відросли в цьому році. Залежно від сили росту вони можуть бути 10 сантиметрів або менше.

У зрізаних пагонів зробила поздовжні надрізи. Зробила це для того, щоб коренева система швидше і краще розвивалася. Готовий держак поставила в стакан з водою.

Процес розмноження смородини живцями.

Процес розмноження проводила 30 червня. Як видно на фото, держак добре себе почуває. Коренева система добре розвинена. З поздовжніх розрізів також ростуть корінці. У живців, яким 3-4 тижні, дуже висока приживлюваність 80-100%.

29 липня, цей держак садила в заздалегідь підготовлений парник. Інший держак посадила у відкритий грунт по 3-х літрову банку. Посадку проводити буду в землі до того місця, де держак перебував у воді. На фото видно, що знизу держак темніше.

Готовий держак чорної смородини.

Коли можна розмножувати смородину?

Хотіла б зазначити, що розмноження смородини живцями можна проводити за сезон 2-3 рази. Перший раз обрізаємо живці, як тільки галузі нові зелені пагони. Цей період припадає на червень.

Другий раз проводимо розмноження, коли знову відростуть нові пагони. Друге живцювання можна провести вже в липні. А третій раз ближче до осені такі живці можна прибрати на зиму в підвал.