Як правильно сіяти петрушку навесні для відмінного врожаю

Щоб на вашій грядці виросла гарна і ароматна петрушка, варто знати деякі секрети посадки та догляду за цією рослиною. І тоді на вашому столі завжди буде вистачати свіжої і ароматної петрушки.

Петрушка найпоширеніша зелень на столі. Господині люблять її за лікувальні властивості і запашний аромат.

Вони використовують цю зелень не тільки при приготуванні салатів і супів, а й при консервуванні.

Петрушка відноситься до розряду невибагливих рослин. Завдяки цій властивості її можна садити на будь-яких присадибних ділянках. Її можна вирощувати і в городі на грядках, і вдома в горщиках на балконі.

Петрушку можна сіяти два рази в рік – навесні і восени. Вона невибаглива і швидко приживається до грунту.

Однак городники вважають за краще садити її навесні. Весняна посадка петрушки має ряд переваг. Молоді рослини ростуть швидко під теплим весняним сонцем.

Перші сходи рідко хворіють і тому немає необхідності частої підгодівлі. І ще один важливий момент в висаджуванні петрушки навесні. Якщо деякі насіння не проросло, можна провести повторну посадку.

До літа може прорости кілька поколінь молодих пагонів. Посадка петрушки восени чревата ризиком.

Петрушка може прорости раніше, ніж настануть перші заморозки. В цьому випадку вона може загинути.

Весняна посадка петрушки і догляд за нею дуже схожі на посадку і догляд за морквою. Основні етапи, які потрібно дотримуватися городникам, для отримання хорошого врожаю це:

  1. підготовка ґрунту;
  2. пророщування насіння;
  3. догляд за зеленню.

Підготовка ґрунту

Найголовніше при посадці петрушки це правильно обраний грунт. Для петрушки потрібна пухка земля.

Поживних речовин в грунті повинно бути небагато. Грядки потрібно ретельно підготувати. Їх треба перекопати в глибину до сорока сантиметрів і очистити від бур’янів. Петрушку зазвичай садять в тому місці, де до цього росли буряк, огірки, картопля або рання капуста.

Потім потрібно заново перекопати землю з додаванням перегною і торфу. Додавати в грунт гній в даному випадку не рекомендується. Потрібно знати, що петрушка швидко накопичує в собі нітрати.

Тому при підгодівлі можна використовувати азотні добрива. Місце для посадки петрушки має бути добре освітленим, так як зелень любить багато світла. Якщо його буде мало, то вона буде рости дуже повільно, а розмір коренеплоду при цьому буде зменшуватися.

Пророщування насіння

Петрушку треба садити пророщеним загартованим насінням. Якщо посадити сухе насіння для цього знадобиться багато часу, перш ніж вони набухнуть і дадуть перші сходи.

Насіння потрібно садити на глибину два з половиною сантиметри. Це ідеальна глибина для того, щоб вона швидко проросла.

Відстань між грядками повинна бути від двадцяти п’яти до сорока сантиметрів. Перші сходи зазвичай з’являються через два тижні після посіву.

Догляд за петрушкою

Петрушка досить не вибаглива і не вимагає за собою особливого догляду. Перше що треба зробити, це вчасно її підгодувати суперфосфатом і селітрою, а також два рази прорідити грядки.

Потрібно знати, що відразу після посадки вона потребує постійного поливу і прополці. Потрібно уважно стежити за станом грунту. Він не повинен висихати повністю, і повинен бути завжди вологою.

Петрушка вологолюбна рослина, але це не означає що її потрібно багато поливати. Рясне поливання викликає пожовтіння листя петрушки.

Як і інші рослини, грядки з петрушкою можуть зарости бур’янами. Тому потрібно зайнятися прополкою в міру заростання ділянки цими шкідливими рослинами.

Збір петрушки

Збір врожаю відбувається в міру того, як петрушка зростає. З огляду на те що рослина проростає поступово, то і збирати її потрібно відповідно. Зелень використовується як в свіжому, так і у висушеному вигляді.

Господині люблять мати петрушку під рукою. Вона просто необхідна при приготуванні великої кількості страв.

Тому господині її сушать, заморожують і навіть консервують. При наявності петрушки в блюді в повітрі ширяє її запашний аромат.

Сподіваємось ви скористаєтесь даними рекомендаціями, і вони обов’язково забезпечать вам гарний урожай петрушки на вашій грядці.