Як правильно та коли обрізати дерева весною, щоб отримати багатий урожай?

Привіт шановний читачу, ми раді бачити вас на нашому сайті Вакурат. В цій статті ми розповімо вам про обрізку дерев весною 2020 року: найбільш сприятливі дні для обрізки саджанців.

Обрізати плодові дерева необхідно правильно і в найбільш підходящі для цього терміни, визначити які допоможе місячний календар садівника. Незважаючи на те, обрізка навесні вважається більш ефективною, ніж восени, на період з березня по травень також можуть доводитися невдалі дні для проведення цієї процедури.

Пише Вакурат із частковим використанням матерілаів Сільське господарство та садівництво

Сприятливі дні для весняної обрізки дерев

Існує 2 види обрізки дерев: весняна і осіння. Відповідно до думки більшості садівників, проводити процедуру найкраще навесні, так як саме після зими дерево потребує особливого догляду. Обрізка дозволяє видалити відмерлі за зиму гілки, які заважають нормальному розвитку дерева. Однак, далеко не всі дні в році добре підходять для цього. Щоб обчислити найбільш вдалий період, рекомендується скористатися підказками місячного календаря садівника на 2020 рік.

Обрізка плодових дерев у березні місяці

Найбільш вдалим періодом для обрізки дерев в березні 2020 року вважаються 3, 4, 11, 18, 22, 23, 28, 29 числа місяця. У цей період рекомендується видаляти з дерева всі знищені морозами гілки, а також зайві пагони.

Коли обрізати плодові дерева у квітні

У квітні відповідних для процедури днів значно менше, ніж в березні. Однак, такі періоди все ж існують. Так, відповідно до рекомендацій астрологів, проводити обрізку краще всього на початку і середині місяця, а саме з 1 по 5 квітня, а також 15 числа.

Травнева обрізка плодових дерев

Останній весняний місяць вважається вкрай вдалим для проведення процедури обрізання. У цей період рекомендується приділити особливу увагу видаленню занадто довгих гілок і розрослому корінню. Сприятливими датами для цього вважаються 2, 3, 7-15, 23, 24, 31 травня.

Несприятливі дні для обрізки дерев весною у 2020 році

Важливо!

Якщо провести процедуру занадто рано, дерево може не перенести заморозків, а пізня обрізка може змусити рослину страждати

У місячному календарі відзначені і дні, коли обрізати дерева не рекомендується зовсім, так як ця процедура може негативно позначитися на подальшому розвитку рослини і знизити якість і кількість врожаю.

Березень

Найбільш несприятливими періодами (причому не тільки для обрізки, але і для проведення будь-яких садових робіт) вважається час повного або нового місяця (6, 21 березня). Також не рекомендується обрізати дерева 1, 2, 5, 20, 25, 30 березня. Решту днів прийнято вважати нейтральними, обрізку в ці періоди проводити можна, але тільки в разі крайньої необхідності.

Квітень

У квітні також самим несприятливим періодом вважається молодик і повний місяць (5 і 19 квітня). У ці дні рекомендується відмовитися від будь-яких робіт в саду. Невдалим часом для обрізки дерев є і 2-4, 14, 26, 27 числа другого місяця весни.

Правила весняної обрізки дерев

Важливо не тільки встановити найбільш сприятливі терміни для проведення робіт, але і дотримуватися необхідних правил обрізки, наприклад:

• обрізати слід пагони на ділянці над вічками, причому зріз повинен бути спрямований назовні від крони;

• середні гілки, які є продовженням стовбура, необхідно обрізати менше, ніж інші;

• більшу частину пагонів, що залишилися з минулого року, необхідно видаляти;

• ступінь обрізки залежить від висоти дерева, чим нижча рослина, тим коротше потрібно зрізати непотрібні гілки;

• місце зрізу необхідно обробляти садовим варом.

Помилки дачників при весняній обрізці плодових дерев

Основна помилка дачників при плануванні і проведенні обрізки плодових дерев навесні — порушення термінів, в які найкраще проводити процедуру, зокрема, занадто пізня обрізка.

Крім того, мають місце і такі упущення як:

— використання садових інструментів низької якості;

— необережний або неправильний зріз;

— пошкодження кори рослини;

— відсутність подальшої обробки зрізу.

Пам’ятка!

Видалення частини багаторічної гілки сприяє посиленню росту поруч розташованих гілок.

Плодові дерева і чагарники здатні принести багатий урожай, якщо за культурами правильно доглядати. Зокрема, рослини потребують своєчасної обрізки. Важливо вчасно видаляти непотрібні пагони і гілки, щоб всі життєві сили рослини були сконцентровані саме на плодоносінні.

Відео: Два основних правила обрізки плодових дерев навесні