Як просто та швидко розмножити орхідею з кореня. Господині на замітку

В багатьох господинь в домі є квітка орхідея. Розмножують їх «дітками», вони інколи можуть з’являтися на материнському пагоні рослини або за допомогою живця з листочком. Є ще один спосіб, він ще мало популярний та досить вдалий, а саме шматочком кореня дорослої квітки.

Підготуйте коріння.

Іноді орхідеї можуть скинути листя та швидко зів’янути, але викидати таку квітку не варто. Огляньте коріння рослини, якщо воно ззовні на вигляд здорове, то спробуйте з нього виростити нову квітку, але за умови, якщо у кореневій системі вашої орхідеї є псевдобульби.

Для цього вийміть рослину з кашпо, обтрусіть коріння від субстрату, гострим ножем розріжте кореневище, залишіть для розмноження, на здорових частинах кореня, по дві псевдо бульбочки. Але з маленьких фрагментів корінців, орхідея буде рости дуже довго. Зрізи обробіть порошком кориці, щоб вберегти квітку від шкідників та хвороб. Далі корінці висадіть у новий субстрат.Виберіть субстрат для кашпо.

Субстрат, в якому будете вирощувати «діток», нічим не відрізняються від того, в якому росла материнська квітка. Для цього придбайте субстрат, призначений тільки для вирощування орхідей. Він складається з маленьких шматочків соснової кори, кокосового волокна та торфу.

Укорінення орхідей.

Якщо все було зроблено правильно, то проблем з укоріненням не буде.

Невдовзі на рослинах почнуть з’являтися маленькі корінці й іноді листики, це означає, що з рослинами все в порядку.Пройде чимало часу і ці малюки виростуть, стануть дорослими екземплярами та віддячать за вашу наполегливу працю буйним цвітінням.

Подальший догляд.

Якщо ваші маленькі орхідеї прижились та укорінились, не потрібно їм додаткові маніпуляції. Доглядайте їх так само, як і за дорослими квітами.

Головне забезпечте квітам температурний режим не менше 16-24 градусів, світловий режим не менше 8 годин та режим поливу. Ці  рослини не витримують, зайвої вологи та й пересушений субстрат може негативно вплинути на їх здоров’я. Уважно стежте за станом субстрату. Для правильного поливу налийте воду в ємність та поставте кашпо з квіткою в неї, субстрат набере стільки води, скільки потрібно. Потім квітку поставте на своє звичне місце на підвіконні.Своєчасно підживлюйте свої орхідеї для здорового росту та буйного цвітіння.