Як швидко отримати гарний урожай кропу

Кріп, здавалося б, сама невибаглива городня культура. Але у кого-то він росте як бур’ян – сам по собі, а кому-то доводиться докладати чималих зусиль, щоб виростити вітамінний врожай.

Але всім без сумніву хочеться, щоб кріп зійшов і виріс якомога швидше – адже це фактично перший вітамін на наших грядках!

І є спосіб, за допомогою якого можна прискорити зростання кропу на цілих два тижні!

Вибір насіння

Дуже важливо правильно вибрати насіння кропу. Краще брати пакети з позначкою «рясно облистнені». Стабільно хороший результат з року в рік дають «Салют», «Алігатор» і «Російський гігант».

Купання

Насіння потрібно залити гарячою (40-45% водою) і дати постояти 10-15 хвилин. Потім цю воду злити і залити таким же чином ще два рази. Загорнути промиті насіння на пару днів у вологу тканину, щодня промивати їх теплою водою і тримати при температурі 25 градусів.

Для чого такі складнощі? Справа в тому, що в кропі міститься дуже багато ефірних масел, які стримують зростання насіння. Такі «гарячі ванни» ці ефірні масла вимивають, і насіння активізуються.

Правильне новосілля

Коли насіння набухнуть і почнуть проростати, їх потрібно висадити в гряду.

Я роблю в грунті неглибокі канавки (2-3 см), рясно проливаю їх теплою водою і укладаю насіння. Присипаю насіння землею і ще раз поливаю.

При появі сходів, кріп потрібно буде підгодувати – слабким розчином компосту (1 літр на 5 літрів води). Повторювати процедуру два рази на тиждень.

Важливо!

І, звичайно, обов’язковий щоденний полив – кріп не любить «зневоднення».

Дуже важливо!

1. Кріп любить світло. Садити його потрібно на самій сонячній стороні. У тіні стебла кропу будуть слабкими і про швидкий врожай можна відразу забути.

2. Для того, щоб кущ кропу якомога довше «ділився» з Вами ніжною зеленню, при появі перших парасольок їх потрібно прищипувати. На цьому місці незабаром Ви побачите соковитий молодий пагін.

Ще простіше

Якщо ж Ви не хочете зв’язуватися з «купанням» і замочуванням, а ласувати першою зеленню необхідно вже до травня, можна просто посіяти насіння … в теплиці. Парниковий ефект, при регулярному поливі, розпушуванні і підгодівлі дуже швидко принесе плоди, вітаміни і гарний настрій!

При дотриманні всіх вище перелічених умов ви зберете урожай сильного, ароматного кропу вже через 3 тижні. І можна буде відразу приступати до посадки другої партії.