Як уберегти себе від кліщів, та що робити, коли укусив. Дієві поради, які варто знати

Одними з надокучливих літніх комах є кліщі. Вони можуть дуже сильно зашкодити вашому здоров’ю, бо є розповсюджувачами тяжких захворювань. Дізнайтесь, як захистити себе від цих шкідників.

Вони активізуються з весни та ведуть своє полювання до самої осені. Полюбляють жити у вологих та сирих місцях, тобто трава та кущі. Дуже агресивні стають у травні та червні.

Як уберегти себе від кліщів?

  • На прогулянку до поля або лісу одягайте штани, шкарпетки та кофти. Тіло повинно бути закритим. Обирайте світлі кольори одягу, на них краще видно цих комах.
  • Обробіть одяг та шкіру спеціальними засобами проти кліщів. Але не забувайте чітко дотримуватись інструкції.
  • Робіть огляд кожні дві години. Особливу увагу приділіть частинам тіла, де є волосся.
  • Після прогулянку ретельно огляньте тіло, одяг та речі, які були з вами на предмет кліща.

Де часто присмоктуються кліщі у людини:

  • Живіт;
  • Пахові ділянки;
  • Пуп;
  • Шия;
  • Складки під грудьми та колінах.

Укус кліща безболісний, його можна відчути лише через пару годин або днів. Коли кліщ нап’ється крові, він збільшується у розмірі та його вже легше помітити. Помітивши комаху на одежі – струсіть його, а краще вбийте. Якщо кліщ на тілі, намагайтесь швидше його прибрати, а місце укусу обробити антисептичним засобом та прийняти антигістамінний засіб.Як дістати кліща?

Бажано звернутись за допомогою до спеціалістів, але буває так, що такої можливості немає. У такому випадку потрібно за допомогою пінцета або пальців схопити кліща ближче до хоботка та дуже обережно витягти, викручуючи його по своїй осі. Після уражене місце потрібно обробити спиртовим розчином. Кліща потрібно дістати повністю, якщо залишились частини кліща у тілі, їх дістають за допомогою стерильної голки. За бажанням комаху можна віддати на дослідження бореліозу у спеціалізований заклад. Не забувайте спостерігати за місцем укусу та своїм самопочуттям. Якщо стан погіршиться, з’явиться температура, недомагання та почервоніння на місці укусу – негайно зверніться до лікаря.

Які хвороби може викликати укус кліща?

Кліщі є переносниками хвороби Лайма та вірусного енцефаліту, але не всі. Якщо знайти кліща протягом доби – виникає не великий ризик, а ось на третю добу – ризик захворіти збільшується.

Хвороба Лайма розвивається від 1 до 3 тижнів. Виникає почервоніння на шкірі, головний біль, млявість, збільшуються лімфатичні вузли, ломота у тілі та з’являється червоне кільце на тілі. За таких симптомів, потрібно негайно звернутись за допомогою, бо наслідки захворювання дуже тяжкі.Вірусний енцефаліт розвивається від 2 до 30 днів. З’являється лихоманка, головний біль, симптоми порушення ШКТ, артриту, виникають проблеми з диханням, починає червоніти обличчя. Якщо інфекція потрапить у кровоносну систему, може виникнути смерть. Тому, потрібно негайно звернутись до лікаря.

Будьте уважними та обережними!