Яке підживлення потрібно дати ліліям навесні, щоб отримати довготривале цвітіння пишних квіткок

Щоб отримати великі і пишні квітки ліліяй, потрібно створити сприятливі умови – дати те, що вони люблять. Треба сказати, лілії люблять «поїсти», але і на подяку за гарне харчування навесні, будуть пишно цвісти влітку.

Можна починати годувати лілії, коли паростки досягли висоти приблизно 15-20 см. До цього часу земля добре прогріється. Тому що годуватеи квіти по холодній землі – справа марна – рослини просто не зможуть засвоювати корисні речовини.

Чим краще підгодувати лілії навесні

Найголовніша речовина, яка потрібна навесні всім рослинам без винятку – це азот. Саме він відповідає за швидке нарощування зелені. Тому перше весняне підживлення без азоту пройти не може.

Можна використовувати аміачну селітру. Розчинити столову ложку у відрі води та полити рослини під корінь. Важливо пам’ятати, що внесення аміачної селітри проводиться після звичайного поливу, щоб не зашкодити коріння. Аміачну селітру не використовують для поливу по листю, тільки під корінь.

Для позакореневої обробки краще використовувати сечовину. Це добрива теж багате на азот. На цебро води 50 гр. сечовини, розмішати та полити з лійки. За два тижні варто підгодувати ще раз. У відро води додати також сечовину та рідке комплексне добриво (за інструкцією) та полити по листі. Добре «працюють» Фертіка та Агрікола.

Також можна використовувати для добрив навесні комплексні підживлення – нітрофоску, аммофоску, нітроамофоску. Усі вони містять азот, фосфор, калій. Азот – для зростання, фосфор та калій – для подальшого цвітіння.

Весняне підживлення необхідне для лілій, які вже не перший рік на ділянці. Усього за сезон в ідеалі потрібно провести 4 підгодівлі – перше весняне, друге, коли зав’яжуться бутони, третє – у період цвітіння, четверте – у вересні, щоб дати сили для зимівлі.

Підживлення лілій навесні під час посадки

Лілії, які висаджують навесні, теж потрібно підгодувати та внести добрива під час посадки. Тут треба згадати, що лілії люблять органіку. Тому якщо є гній, що перепрів його обов’язково варто додати в лунки. Свіжий гній – категорично під забороною. Пощастить ліліям якщо у квітникара виявиться і деревний попіл, його ці квіти люблять.

Отже, готуємо лунку. Землю добре перекопуємо. У лунку вносимо перегній, попіл (жмені цілком достатньо), додаємо комплексне добриво (за інструкцією), бажано внести пісок, кладемо цибулини і присипаємо землею. Такого підживлення рослинам вистачить надовго.