Ікона в домі: прикмети і основні правила які збережуть твій будинок від біди!

Ікони завжди займали особливе місце в житті віруючих людей. Вони служать своєрідною віддушиною і допомагають впоратися з життєвими труднощами. Практично в кожному будинку для ікон відведено особливе місце. Ця важлива і сакральна частина нашого життя за весь час свого існування обросла безліччю прикмет і забобонів.

© DepositPhotos

Сьогодні  «Так Просто!»  Поділиться з тобою переліком прийме про ікони, які нам відомі.

православні прикмети

 

 • Головний убір
  Вважається, що чоловікам потрібно знімати головний убір перед іконами, так це показує повагу до святих. Кажуть, що якщо перебувати поруч з іконами в головному уборі, можна накликати на себе біду і позбутися розуму.
 • Повага до ікони
  Біля ікони заборонено лаятися і плюватися. Тим більше заборонено плювати в саму ікону, адже це страшний гріх, який не обіцяє нічого хорошего.Также вважається, що ікони не можна викидати, палити і ламати. Це неповага до святих, за таке вищі сили можуть суворо покарати. Кажуть, що якщо чемно ставитися до ікон, то святі будуть допомагати тобі у всьому.
 • Ікона в будинку
  Наші предки, перш ніж взятися за будівництво будинку, залишали на його місці хліб, воду та ікону. На новосілля саме ікону першої вносили в будинок і ставили в углу.Также першої ікону виносили під час пожежі. Предки вірили, що пожежа може згаснути сам, якщо пройтися з врятованими іконами навколо будинку. Особливо сподіватися на це не варто, однак рятувати ікони з вогню – справа потрібна.
 • Купівля ікон
  Багато віруючих задаються питанням, де потрібно купувати ікони. Найкраще купувати освячені ікони в церкви. Але насправді можна купувати їх де завгодно. Головне, після покупки іконку освятити. Просто віддай її батюшки, він прочитає спеціальну молитву і тоді ікону можна буде забрати додому.
 • Ікони в дар
  ікони можна дарувати. Головне, щоб це робилося з щирими і чистими помислами. Відмовитися від такого подарунка можна лише в двох випадках: якщо людина не цінує його і не поставиться з повагою, а також якщо він сповідує іншу релігію. Можна і приймати ікони в дар, головне, освятити їх у церкві.
 • Що впала ікона 
  Церковні прикмети  свідчать, що впала ікона – це до поганого кріпленню, однак люди приписали цій події безліч марновірств. Це вважається поганим знаком. Якщо падає ікона Божої Матері, це обіцяє випробування в сім’ї. Якщо ікона Миколи Чудотворця – до швидких болезням.Еще кажуть, що якщо ікона впала, то в цей момент вона захищала будинок від зла, що намагалося проникнути в будинок. Падаюча ікона натякає людині, що пора задуматися про свої гріхи і звернутися до Бога. Як би там не було, що впала ікону потрібно підняти, поцілувати, прочитати молитву і повернути на місце.
 • Тріснута ікона
  Якщо ікона тріснула при падінні або від спеки, вважалося, що це знак великої біди або нещастя. Це завжди вважалося поганим знаком. Після такого обов’язково потрібно сходити в церкву, а краще навіть на сповідь і причастя.
 • Знайдена ікона
  Вважається, що знайти ікону – це добрий знак, адже цей образок чекав саме вас. Багато хто побоюється брати ікону з вулиці, адже ніколи не знаєш, яку енергетику вона в собі несе. Проходити повз ікони не можна. Якщо не впевнений, освячена вона, то краще не брати ікону голими руками, а взяти хусткою або рукавичкою. Після цього віднеси ікону церква.

 

Прикмети і забобони – справа спірне. Церква, наприклад, не визнає прийме. Тому тільки тобі вирішувати, чи варто в це вірити. Куди важливіше правильно розмістити ікони в будинку. Якихось строгих правил немає, але деякі поради дотримуватися потрібно. Правильне розташування тобі підкаже здоровий глузд. Можна розміщувати ікони в вітальні, в дитячій, на кухні і навіть у спальні. Ясна річ, що у ванній вони будуть недоречні.

Не варто розміщувати ікони поруч з телевізором та іншою технікою. Молитва вимагає повної концентрації, а техніка мимоволі змушує відволікатися. Краще вибрати місце, віддалене від відволікаючих чинників.

© DepositPhotos

Іконам не місце поряд з постерами, які зображують відомих людей. Всі знають про правило: не сотвори собі кумира. Також поруч з іконами не повинно бути картин, навіть якщо вони відображають релігійні події. Це речі іншого типу.

У будинку для ікон має бути окреме місце. Найкраще, якщо це буде полку або високий столик. Вішати ікони не можна, тільки ставити. Серед них обов’язкова повинна бути ікона Спасителя і Божої Матері, розташовані вище інших образів.

© DepositPhotos

Постав ті ікони, які тобі близькі. Не варто гнатися за кількістю ікон і їх красою. Куди важливіше, щоб тобі хотілося молитися в куточку з образами і це приносило тобі умиротворення.

А ще недавно ми писали про те, чи можна розміщувати ікони в салоні автомобіля. Священик все роз’яснив …

У кожної людини є ікона-заступниця, яка обов’язково повинна у нього бути. Нещодавно ми писали про те, яка ікона потрібна тобі, виходячи з дати народження.

Джерело: potik.biz.ua