Інакше втечуть! Депутат просить суд заборонити виїзд за кордон для Порошенка і ще 180 чиновників і суддів

Колишній депутат Верховної Ради Давид Жванія просить Окружний адміністративний суд Києва заборонити виїзд за кордон Президенту Петру Порошенку і ще 180 чиновникам і суддям після виборів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передають Українські Новини.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на bbc-ccnn.com

“До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Давида Жванії до Національної поліції, Служби безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби про заборону виїжджати за кордон Президента Петра Порошенка, голові Верховної Ради Андрію Парубію та іншим чиновникам, в тому числі і суддям Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських і президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення”, – сказано в ньому.

Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Нацполіції і СБУ, які не вживають заходів щодо осіб, які займають політичні посади, суддів Верховного та апеляційного судів, які, на думку Жванії, могли здійснювати корупційні злочини.

Крім цього, Жванія просить суд визнати протиправною бездіяльність Державної прикордонної служби, яка розробила законодавчі зміни про заборону виїжджати за кордон чиновникам протягом 1 року після проведення парламентських і президентських виборів.

Серед третіх осіб, не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача, – Порошенко, Парубій, заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Загалом позивач вказав 180 третіх осіб.

Крім того, Жванія має намір клопотати про забезпечення позову, в якому буде просити тимчасово не випускати з країни цих осіб.

Зараз вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Як повідомляли Українські Новини, другий тур виборів Президента відбудеться 21 квітня.

Тим часом, за опитуванням КМІС Зеленський перемагає Порошенка з рейтингом 72,2% проти 25,4%.

Соціологи оприлюднили перші результати опитувань щодо підтримки Зеленського і Порошенка у другому турі. букмекери оприлюднили ставки на другий тур виборів Президента.