Ірина Геращенко: “Дивлюся трансляцію з аеропорту і плачу від щастя! Дякую Президенту Зеленському, всім причетним до звільнення…”

Нардеп Ірина Геращенко у своєму Фейсбуці прокоментуваладовгоочікуваний обмін полоненими:

Україна своїх не кидає! Так було , так є і так буде. Вітаємо українських моряків і бранців Кремля на волі! Це щасливий день і подія, яку всі ми чекали . Щаслива за наших, які на волі, за їх багатостраждальні родини. Безмежно захоплююся мужністю і патріотизмом украінських бранців, яких не зламала тюрма, й силою їх родин, які боролися за своїх близьких. Дякую всім , причетним до звільнення. Президенту Зеленському , його команді, урядовцям, дипломатам, СБУ, ГПУ, омбудсмену , всім переговорникам. Особлива подяка й групі, яка була сформована ще президентом Порошенком і представляла Україну на слуханнях морського трибуналу в Гамбургу, бо без цього рішення на користь України, з вимогою негайного звільнення моряків і кораблів, не було б сьогоднішнього щасливого дня. Дяка всім причетним до переговорів і звільнення, знаю , який це важкий, виснажливий процес. Також дякую всім людям доброї волі з усього світу, які ці довгі роки і місяці підтримували Украіну і наших бранців, вимагали їх звільнення, виходили на мітинги, підтримували родини.

Наша команда так само віддано боролася за бранців і моряків, ми готові були передати РФ засуджених в Україні росіян в обмін на політв‘язнів Кремля, неодноразово передавали списки з прізвищами більшості з тих, кого сьогодні передали Москві, аби витягти наших. Прикро , що Кремль роками блокував цей процес і вкрав кілька років життя в украінських політв’язнів і їх родин. Але слава Богу, що нарешті украінські герої на волі. Емоції переповнюють. Вітаємо ВАС в Україні! Це новина, яка об‘єднує країну і всіх українців, всіх людей доброї волі.

Р. S. Щиро бажаю новій команді , щоб якнайшвидше відбувся наступний етап звільнення і вдалося витягти всіх наших з ОРДЛО, яких там катують роками. Не забуваємо про всіх інших наших бранців і дай Бог сил витягти всіх .

РР.SS. В грудні 2017 РФ разом з ОРДЛО намагалися включити росіян, засуджених в Україні, і списки на передачу ОРДЛО. Команда Порошенко тоді витримала шалений тиск, в тому числі ззовні , і шантаж РФ , але ми чітко заявили, що росіян передамо тільки РФ в обмін на політв‘язнів Кремля: Сенцова, Сущенка, Кольченка, Панова, Гриба, Карпюка, Клиха, інших. Сьогоднішній день засвідчує, що це було правильно.
PPP. SSS. Дивлюся трансляцію з аеропорту і плачу від щастя!

джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.