Історичний момент! Зеленський і Лукашенко домовилися, такого Путін не очікував: деталі доленосного рішення

Володимир Зеленський поговорив по телефону з президентом БілорусіОлександром Лукашенком

Про це повідомили в Офісі президента України. Відзначається, що в ході бесіди Лукашенко підтвердив, що приймає запрошення Зеленського і планує відвідати Другий форум регіонів України та Білорусі в жовтні цього року.

Також президенти обговорили «важливість розвитку ефективного двостороннього співробітництва в таких сферах, як аграрне виробництво і харчова промисловість, транспорт і транзит», повідомили в прес-службі українського президента.

У свою чергу, у Лукашенка розповіли, що глава Білорусі привітав Зеленського з першими успіхами на посаді президента.

Також повідомляється, що Зеленський докладно розповів «про ситуацію на Донбасі і подякував за організацію ефективного переговорного майданчика і в цілому за ту роль, яку відіграє Білорусь в справі врегулювання конфлікту».

У відповідь Лукашенко підкреслив, що Мінськ продовжить і надалі докладати всіх зусиль для врегулювання ситуації в регіоні і Україна завжди може розраховувати на Білорусь як країну – прихильниці мирних ініціатив і процесів.

Крім того, Лукашенко запросив Зеленського відвідати Білорусь в будь-який час і в будь-якому форматі. Зеленський це «запрошення із задоволенням прийняв».

Раніше ми повідомляли про те, що Олександр Лукашенко закликав Європейський союз посприяти врегулюванню ситуації в Україні.

Українське питання президент Білорусі підняв 22 липня на зустрічі з главою представництва ЄС в Білорусі Андреа Вікторин.

В ході бесіди Лукашенко назвав Україну своєю «спільною проблемою» з Європою. У зв’язку з цим він попросив Євросоюз допомогти врегулювати ситуацію в «братській» країні.

«У нас є з вами спільна проблема, можна сказати, біда – Україна. Я дуже добре знаю український народ і все те, що сьогодні відбувається в Україні, цей народ того не заслужив … Свого часу Європейський союз дав багато обнадійливих сигналів для цієї братської для нас країни і братнього для нас народу. Я б вас дуже просив посприяти стабілізації ситуації в Україні», – заявив президент Білорусі. Джерело