Хіти тижня. «Інакше не зрушимо із мертвої точки»: Від Зеленського вимагають визнати війну з РФ

Нові докази участі російських регулярних військ у боях за Іловайськ у 2014 році не можуть бути використані як аргумент у суді проти Росії, але війну треба визнати, передають Патріоти України.

«За 5 років ми не висунули Росії звинувачення», – заявив у коментарі військовий експерт Олег Жданов. «Допоки від пана Зеленського ми не почуємо чітке визначення того, що відбувається на Донбасі, ми не зрушимо з мертвої точки, ми не закінчимо цю війну. Її можна закінчити по-тихому, в договорняку, але цей договірняк буде не на користь України», – заявив він.

«У Гаазі ми подали позов із двох питань: порушення прав і свобод кримськотатарського народу і фінансування і підтримка незаконних збройних бандформувань. Але не з приводу військової присутності Росії на території України», – наголосив експерт.

У цьому контексті він додав, що наявність незаконних збройних бандформувань «в усьому світі розглядається як ознака громадянського конфлікту, внутрішнього протистояння в країні». За його словами, існує низка доказів агресії Росії проти України, а також безліч живих свідків. «Той же генерал Хомчак. Він же особисто розмовляв із командирами російських частин, які тримали в кільці Іловайськ, він же особисто віддавав наказ на початок висунення колони. Він може в суді сказати: ми знаємо номери частин, ми знаємо кількість і так далі».ЧИТАЙТЕ:

«Виявлений танк – це ще не аргумент. Для мене величезний аргумент – це висновки Комісії з прав людини ООН, яка підтвердила 80 фактів добивання наших військових військовими Російської Федерації в Іловайську. Коли наші військовослужбовці були позбавлені боєздатності, росіяни йшли полем і добивали поранених. Це офіційний документ ООН. Але у нас про це все мовчать», – зауважив Жданов.