Хвuлuнy томy… «Пoвeрнення Крuмy та закінчення вiйнu на Донбасі», — Зе зробив термінову заяву

Володимир Зеленський у ніч на четвер прокоментував інформацію про можливе повернення Росії до “Великої вісімки”.

Напередодні ЗМІ повідомили, що президенти США та Франції обговорили можливість запросити Росію до участі у саміті цього об’єднання в 2020 році.

“З березня 2014, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований, український Донбас і досі страждає від війни”, – написав президент України у своєму Facebook

<

Кінець Facebook допису , автор: Володимир

За його словами, повернення Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення понад 100 політичних в’язнів і українських моряків буде “справжнім серйозним сигналом світові про те, що Росія готова знову зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії”.

Реакція Росії

У відповідь в МЗС Росії розкритикували таку заяву Володимира Зеленського. “Шановний пане президенте України, вам підсунули безглуздий набір букв”, – написала у своєму Facebook речниця російського міністерства Марія Захарова.

Зокрема, вона звернула увагу на зміст заяви: “Дипломатія є засобом здійснення зовнішньої політики держави. А ось міжнародні відносини – середовищем, де це засіб, цей інструмент застосовується. Тому держава не може “знову зайняти своє місце в порядку денному дипломатії”.

Також, за словами пані Захарової, Росія постійно обговорюється на зустрічах “Великої сімки”, а також бере участь в роботі Радбезу ООН. Тому, на її думку, висловлювання “знову зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії” некоректне.

Звідки інформація?

Напередодні телеканал CNN з посиланням на високопоставлене джерело в адміністрації президента США повідомив, що треба запросити Росію до участі в саміті країн “Великої сімки” в 2020 році. Таким чином, буде відновлено формат “Велика вісімка”.

На цю інформацію вже відреагувала канцлерка Німеччини Ангела Меркель та прем’єр Британії Борис Джонсон. Обоє вони не згодні з такою ініціативою.ЧИТАЙТЕ:

Пані Меркель пов’язала повернення Росії до G8 з виконанням Мінських домовленостей, а британський прем’єр підтримав лідерку Німеччини та, окрім України, ще згадав події у Солсбері.

Велика вісімка – міжнародний клуб, що об’єднував Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Росію, США, Францію та Японію.

Після анексії Криму у 2014 році Росію виключили з цього об’єднання, в результаті чого клуб збирався як “Велика сімка”.

Джерело