Коли та як правильно садити моркву, щоб зібрати гарний урожай?

Доброго дня шановні читачі та гості сайту Годинник, нам приємно бачити Вас на нашому сайті. В даному матеріалі хочемо поділитися з вами кількома порадами вирощування гарного урожаю моркви.

Морква – незамінна складова багатьох страв, супів, її їдять сирою, тушкують, запікають. Тому, більшість із нас бажає самостійно отримати врожай, а не купувати у магазині.

 Вакурат

Посів моркви у відкритий ґрунт починається із вибору ділянки. Це повинна бути добре освітлювана сонцем частина городу, а не у тіні.

Коли потрібно садити моркву у відкритий ґрунт?

Терміни садіння моркви залежать від багатьох факторів:

— Регіон вирощування,

— Сорт,

— Мета садіння моркви (для свіжого вживання чи на зиму).

Якщо ви придбаєте ранні чи середньої спілості зимостійкі сорти (наприклад «Амстердамська» чи «Парижська каротель»), то їх можна садити на зиму і прикрити плівкою. Якщо вибрали варіант посіву на зиму, то дочекайтесь перших заморозків на ґрунтів, і тоді садіть. Це гарантує, що рослина не буде проростати ще до зими.

Тепер коли садити моркву у відкритий ґрунт весною. Тут конкретна дата залежить від регіону і погодних умов. Якщо ви садите для отримання раннього врожаю, то для цього підійде квітень. А для зимового зберігання вибирайте відповідні сорти (типу «Нантська», «Перфекція» чи «Шантане») і садіть пізніше. Але встигніть до початку літа.

Ще одна порада коли садити моркву навесні: уважно читайте, що написано на пакуванні. Адже виробники насіння добре знають, який вид моркви запаковано в конкретному пакуванні (рання чи пізня). І він же дає приблизні рекомендації щодо періоду садіння, і збирання овочу.

Як правильно садити моркву у відкритий ґрунт?

Перед тим, як садити моркву насінням, потрібно його замочити у воді кімнатної температури на декілька днів. Така процедура дозволяє пришвидшити проростання насіння.

Частина дачників ще й проводять стратифікацію. Для цього викладають намочене насіння на вологу натуральну тканину і накривають іншою тканиною. Їх потрібно регулярно змочувати і оглядати. Через декілька днів можна помітити, що насіння почало проростати.

Потім, таке насіння на тиждень ставлять у холодильник, для загартування.

Де правильно садити моркву?

Ґрунт не повинен бути надто кислотним, адже морква у такому може погано рости. Тому, у разі потреби можна внести у ґрунт попіл або вапно. Деякі садівники для цієї мети додають у ґрунт доломітову муку.

Добре, коли земля буде правильно підготовлена. Для цього змішайте землю із торфом, або компостом. Деякі дачники для цієї мети використовують пісок.

Не вносьте в землю свіжий гній, адже ця культура таке переносить погано. В такому випадку сподівайтесь на плоди поганої форми і різкий ріст зеленої частини рослини, замість збільшення плодів. Краще добре перепрілий.

Дехто із дачників регулярно підживлює насадження розчином курячого посліду у воді (пропорція 1 до 10). Дають настоятись і тоді знову, ще раз розводять 1 до 10. І тоді вже підливають моркву.

Також, погано підходить ділянка, яка розміщена внизу, через що можливе загнивання рослин.

Далі, потрібно розпушити ґрунт, і зробити рядки, після чого садити моркву. Відстань між насінням повинна бути приблизно 5 сантиметрів. А відстань між рядками – близько 20 сантиметрів.

Розпушування дозволяє овочам швидше рости, до коренів поступає волога і кисень. Також, ця процедура дозволяє боротись із бур’янами.

Для захисту від морозів і запобігання випаровування вологи, деякі дачники накривають посів поліетиленовою плівкою. Або, в садових магазинах продається спеціальний укрив ний матеріал.

Якщо все зробити правильно, то через три тижні можна побачити появу перших ростків.

Після якої культури найкраще садити моркву?

Для початку розкажемо, після яких культур можна садити моркву, щоб не мати проблем із хворобами і шкідниками культури, а також менше часу проводити просапуючи бур’яни.

Найкращими попередниками цієї культури будуть кукурудза, червоний буряк, картопля, помідори, пшениця, огірки, жито, капуста.

Відео про посів моркви без проріджування:

Як садити моркву на туалетному папері?

Розкажемо, як садити моркву щоб не проріджувати, адже садіння у відкритий ґрунт збільшує витрати посівного матеріалу. Також, рослини ростуть одна біля одної, через що загущують сусідню, врожаї і розміри коренеплодів зменшуються.

Щоб не проводити прорідження, можна скористатись декількома способами. Можна із туалетного паперу вирізати стрічки, на які за допомогою крохмалю приліпити насіння моркви. Все це робиться у домашніх умовах. Далі крохмаль застигає, і стрічку скручуємо у рулони.

Вже на полі, у рядку розгортаємо таку стрічку насінням догори і присипаємо землею. Поливаємо. Згодом папір розмокне і зігниє, а насіння проросте так, щоб буде між рослинами задана, рівна відстань.

Полив

Моркву потрібно регулярно поливати, особливо у бездощові дні. Полив повинен бути достатньо сильним, але не кожного дня. Якщо ж поливати часто але мало, то волога не встигає добратись до коріння рослин і випаровується. Крім цього, слабкий полив сприяє розвитку поверхневого коріння моркви. Тому  рослина не отримує достатню кількість поживних речовин, порівняно із тією, коріння якої росте в глибину.

У жарку погоду, можна поливати насадження кожен другий день. При нестачі вологи коренеплід виростає несолодким, несмачним і надто твердим.

Потрібно припинити полив за декілька днів до збирання врожаю. Це дозволить плоду набрати більше цукрі, що позитивно позначиться на смакових якостях.

Всім гарного урожаю!

Редакція сайту Годинник вдячна вам за те, що читаєте нас. Ми стараємося зробити наш вміст максимально корисним для вас!