Комуналку доведеться платити і за сусідів: Українці вже можуть викидати свої лічильники. Як будуть нараховувати плату за новим законом

В результаті підписання Президентом України закону «про лічильники», українці можуть викинути прилади обліку тепла і води, які встановлені в їх квартирах, передає Корупція.Інфо

Про це під час прес-конференції в інформагентстві ГолосUA заявив директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

«Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» означає, що всі квартирні лічильники обліку витрати води і тепла можна спокійно викидати. По суті тепер їх наявність в квартирі нічого не змінить, оскільки тепер ці пристрої обліку визнані цим законом некомерційними, вони не будуть враховуватися при розрахунку – тепер вони просто розподіляючі лічильники. Плату за комунальні послуги будуть нараховувати за допомогою загальнобудинкового приладу обліку», – розповів А. Сергієнко.

Експерт пояснив, що тепер всі втрати в мережах, крадіжки води і тепла, ляжуть фінансовим тягарем на відповідальних платників.

«Люди, які економлять і постійно платять, тепер ще стануть відшкодовувати втрати за тих, хто не платить, певну суму. За моїми підрахунками, це близько 20% додатково», – резюмував А. Сергієнко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко подпісал закон України “Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання”. Закон визначає правові, економічні та організаційні основи забезпечення комерційного, зокрема розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води і централізованого водопостачання.

Документ передбачає обов’язкове оснащення будинковими лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Відповідно до закону, такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 роки (для житлових будинків), або до 1 жовтня 2017 роки (для нежитлових будівель).