Китайський метод посадки картоплі забезпечує приголомшливу врожайність. Ніякого підгортання і майже ніякої прополки. Спробуйте перейняти на такий досвід

Китайський спосіб посадки забезпечує велику врожайність і полегшує догляд за цією рослиною.

Як країні з найбільшим населенням у світі, Китаю довелося дуже серйозно підійти до вирішення продовольчого питання. Століттями тут вирощували переважно рис. Адже саме ця культура показувала найбільшу врожайність і дозволяла нагодувати найчисленніший на планеті народ. Сьогодні продуктом номер один в країні стала картопля

І не останню роль в цьому зіграв новий підхід до її вирощування. Китайський спосіб посадки забезпечує велику врожайність і полегшує догляд за цією рослиною.

Ще однією відмінною особливістю Китаю, крім численного населення, є недолік родючих грунтів. Хоча країна і належить до найбільших на планеті, значні території зайняті гірськими хребтами. Основне населення країни зосереджено в певних регіонах. Тому на рахунку кожен квадратний метр грунту, придатної до сільського господарства. Китайцям довелося відмовитися від традиційних способів посадки, які практикують в інших країнах.

Китайський метод вирощування картоплі не припускав звичного багатьом дачникам підгортання кущів. Замість цього рослину присипають землею з додаванням матеріалів, які забезпечують доступ повітря. Шари грунту додають у міру зростання куща. Картопля садиться дуже глибоко. Автори методу впевнені, що саме так можна добитися високої врожайності.

Китайський спосіб посадки дозволяє використовувати меншу площу. Крім того, картоплю не потрібно полоти і підгортати. Картопляні грядки потрібно рідше поливати, і колорадському жуку важче дістатися до листя. Однак грядки при такому способі слід робити дуже глибокими. І необхідно поекспериментувати з сортами. Адже те, що відмінно росте в Китаї, може не давати таких же хороших результатів у середній смузі. Тому бажано використовувати для посадки сорти, що відрізняються високою врожайністю.

Для посадки китайським способом вибирають невеликі бульби. Розмір кожної повинен бути порівняний із середнім яйцем. Картоплю зберігають при низьких температурах (не більше 15 градусів), і лише перед посадкою розкладають на кілька днів у теплому приміщенні при включеному світлі. Бульби повинні позеленіти і пустити паростки. Частина м’якоті видаляється і змащується золою (щоб не було гнилі).

Для посадки використовується глибока широка яма. Її діаметр повинен бути не менше 70 сантиметрів. У неї кладеться картоплина і засипається сумішшю з землі, гною або компосту і суперфосфату (його можна замінити кістковим борошном). Можна підстрахуватися і додати в грядку ще пару бульб (хоча китайці цього не роблять).

Шар грунту над картоплиною повинен становити не більше 10 сантиметрів. Інша частина ями залишається порожньою.

Чекаємо поки рослина досягне у висоту 15 сантиметрів, і досипати землю на кущ. На поверхні повинно залишитися не більше 5 сантиметрів куща. Тобто замість підгортання, коли кущ звільняється від землі, його потрібно гарненько присипати.ЧИТАЙТЕ:

Коли кущ виросте до 20 сантиметрів, потрібно знову прикопати його, залишивши на поверхні лише самі верхні пагони.

У підсумку, яма повністю заповнюється, а навколо куща утворюється невеликий пагорб. Кожного разу слід додавати не просто грунт, а ту ж суміш, що використовується при посадці.

Поливати такі грядки можна не частіше разу на тиждень. У дощову погоду можна і зовсім не думати про поливання. Періодично додаєте під кущі калійну сіль або пташиний послід (вони підвищать врожайність). Єдиним, чому не можна нехтувати, це розпушення грунту. Земля не повинна стає занадто щільною, інакше листям не вистачить повітря.

На «китайських» грядках не потрібно труїти колорадських жуків. Досить посадити між ними ряди часнику. І одна з найбільших проблем дачників буде вирішена.

Ще один матеріал, який підходить для китайських грядок – солома. Вона забезпечує хороший доступ повітря і води. При такому наповнювачі картопляні кущі ростуть дуже швидко.

При такій посадці можна зняти два урожаї з однієї грядки. Для цього поруч садять два різних сорти, кожен на своїй глибині. І збирають відповідно до дозрівання.

У Китаї прийнято вирощувати картоплю, в тому числі в теплицях. Якщо ви зможете освоїти нову технологію, спробуйте перейняти і такий досвід.

Доглядати за «китайськими» грядками простіше. Головне – вчасно розпушувати грунт. Ніякого підгортання і майже ніякої прополки. Рясне поливання необхідно забезпечити тільки в момент цвітіння. Крім того, можна видалити частину бутонів, для ще більшої врожайності.

Китайські» грядки люблять натуральні добрива і золу, яка не дає листю загнити.

Якщо ви не впевнені, що спосіб добре покаже себе і на вашій ділянці, відведіть під нестандартні грядки невелику ділянку. А восени порівняйте, який із способів виявиться ефективнішим.

джерело<