Лікарі розповіли, як зупинити старіння! Вся справа в цьому щоденному процесі…

13 лютого 1972 Мішель Сіффр добровільно забрався в печеру на південному заході Техасу на цілих шість місяців. З собою він узяв лише одну лампочку, воду і продукти. А головне – календар і годинник він залишив удома. До чого такі жертви? Мішель був аж ніяк не божевільним, цей французький вчений вивчав циркадні ритми, тобто ритми сну і неспання людини.

На власному прикладі він намагався вивчити, як же працює біологічний годинник, і чи зможе організм адаптуватися до таких умов. Експеримент вдався на славу: за шість місяців в печері у вченого виробився досконалий сон, тіло саме обирало, коли спати і їсти. Цікавий експеримент, чи не так?

 

 

Проблема вивчення сну зараз як ніколи актуальна! Тутка розповість, як подолати втому і отримувати максимум користі від сну. Адже третину свого життя ми витрачаємо саме на цей фізіологічний процес.

Як позбутися від втоми

Багато людей абсолютно усвідомлено позбавляють себе нормального сну на користь роботи та інших справ. Менше спиш – більше встигаєш. Але чи правильно це? Вчені стверджують, що дорослій людині необхідно від 7 до 9 годин сну, щоб жити повноцінним життям.

Зменшення тривалості сну сприяє втраті фізичної і розумової активності. При чому літнім людям і дітям необхідно спати ще довше. Але люди піддаються шаленим ритмам життя і сплять все менше і менше.

Вчені Гарварду стверджують, що чим старша людина, тим складніше їй заснути і тим гірше сон справляється зі своєю функцією. Можна сміливо сказати, що якщо у літньої людини з’являються проблеми зі сном, значить процеси старіння в її організмі прискорюються. А це свідчить лише про одне: щоб довше залишатися молодим, не можна шкодувати часу на сон!

Коли лягати і коли вставати

Циркадні ритми змінюються під тиском вашої поведінки і зайнятості протягом дня. Для всіх вони різні. Але є основні моменти, які притаманні всім.

 1. 6:00
  Рівень кортизолу підвищується, тим самим пробуджуючи ваш мозок і тіло.
 2. 7:00
  Вироблення мелатоніна припиняється.
 3. 9:00
  Статеві гормони знаходяться в піку продуктивності.
 4. 10:00
  В цей час дня у вас пік розумової активності.
 5. 14:30
  Системи, що відповідають за моторику і координацію, знаходяться на піку активності.
 6. 15:30
  Час, коли рівень реакції перевищує всі показники.
 7. 17:00
  Серцево-судинна і м’язова системи в цей час працюють найкращим чином.
 8. 19:00
  Температура тіла й кров’яний тиск в цей час доби підвищені.
 9. 21:00
  Організм починає підготовку тіла до сну, виробляючи мелатонін.
 10. 22:00
  Починаються часті позиви до сечовипускання, а ваш організм як і раніше готується до сну.
 11. 2:00
  Це час глибокого сну.
 12. 4:00
  В цей час доби температура вашого тіла досягає допустимого мінімуму. А неспання в цей час особливо шкідливе!

То як же обнулити цей годинник і запустити його заново? Існує один простий і перевірений спосіб: 30 хвилин вдивляйтеся в яскраве світло. Не потрібно витріщатися на лампу, звичайно, а проведіть цей час на сонці без темних окулярів. А ще краще – прокиньтеся на світанку і проведіть ранок на балконі.

Що ж робити, щоб нормалізувати сон і отримувати від нього максимум користі? Ось кілька правил, дотримуючись яких ви будете спати спокійно. Адже хороший і здоровий сон – запорука довгої молодості й прекрасного здоров’я!

Як правильно спати

 1. Кофеїн
  Якщо ви страждаєте від проблем зі сном, то спробуйте відмовитися від кофеїну. Якщо вже від ранкової кави не відмовитися ніяк, то спробуйте не пити її після полудня.
 2. Куріння
  Кидайте курити негайно! До речі, чудова книга Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити» вам в цьому допоможе.
 3. Алкоголь
  Багато хто стверджує, що ковток коньяку, наприклад, перед сном допомагає швидше заснути. Але це величезна помилка. Так, можливо ваш мозок відпочине, а ось тіло – ні. Алкоголь затримує фазу швидкого сну і знижує його якість.
 4. Вправи
  Фізичне навантаження за 2-3 години до сну допоможе тілу й свідомості швидше вимкнутися.
 5. Спальня
  Головна помилка – використання спальні не за призначенням. Це кімната для сну і тільки. Приберіть з неї абсолютно все, що відволікає, кота за двері й щільніше закрийте фіранки.
 6. Звуки
  Ідеальна тиша – невід’ємний атрибут здорового сну. І якщо ніяк не виходить заглушити шум вулиці, скористайся затичками або спеціальним додатком для смартфона, яке імітує білий шум.
 7. Температура
  Більшість людей стверджує, що засипати приємніше в прохолодній кімнаті. Ідеальна температура – 18-21 ° C.
 8. Релаксація
  Спробуйте знайти ідеальний для себе спосіб боротьби зі стресом. Медитація, дихальні вправи, читання – пробуй все!
 9. Сонячне світло
  Кава – спосіб прокинутися в похмурі дні. Для всіх інших є сонячне світло! Спробуйте зустріти день на балконі. Перші промені сонця вас неодмінно підбадьорять і зададуть настрій на весь день!

Недостатній сон – грабіжник, який нахабно відбирає у вас працездатність, молодість і натхнення. То може час припинити недооцінювати користь такого важливого фізіологічного процесу і почати висипатися?

Неодмінно поділися цією статтею з друзями!

За матеріалами