Майже в кожній пляшці води є фториди! Ось 13 брендів, яких треба боятися

І ще 10 українських.

Модний тренд здорового способу життя призвів до того, що води ми стали пити набагато більше, пише DIY Health Academy. Крім того, люди почали відмовлятися від вживання водопровідної води – мовляв, вона несмачна і непридатна, навіть, якщо її прокип’ятити або відфільтрувати.

 

 

Зріс рівень продажу води в пляшках – вона вважається більш корисною. Але чи так це насправді?

За результатами дослідження Центральної Біохімічної Лабораторії лише 5 компаній-виробників бутильованої води в Україні пройшли перевірку: «Еталон», «Аляска», «живе Джерело» і «Слобідська». Вони відповідають державним санітарним правилам і нормам.

Решта 10 марок провалили тестування. Серед них виявилися «ClearWater», «Старий Миргород», «Райське Джерело», «Небесна Криниця», «Україночка», «Кодацька вода», «ЕКО», «Пан Водний», «Водограй», «Феофанівська».

реклама

А ось закордонні марки, які не пройшли перевірку американських спеціалістів:

Що ж такого небезпечного знайшли фахівці в цій воді? Виявилося, що в ній перевищений рівень загального мікробного числа або рівень марганцю чи фторидів.

Найчастіше в бутильованій воді зустрічаються такі небезпечні для здоров’я людини речовини:

1) Фталати, які використовуються при виробництві пластику і є токсичними речовинами. Вони можуть провокувати розвиток раку грудей у жінок і раку яєчників у чоловіків, можуть призводити до безпліддя, порушення статевого дозрівання у дітей та багато іншого.

2) Бісфенол A, який є аналогом жіночого гормону естрогену, який використовується при виробництві пластмас. У великій кількості ця речовина може викликати незворотні зміни в репродуктивній системі як чоловіків, так і жінок.

Бісфенол А підвищує ризик виникнення різних видів раку, рак передміхурової залози, яєчників, молочної залози та мозку.

3) ПЕТ (поліетилентерефталат) – це хімічна речовина, яка у великій кількості здатна нашкодити здоров’ю людини: спровокувати проблеми з репродуктивною системою, викликати захворювання печінки і навіть онкологічні захворювання.

4) Фтор. Його додають у воду для запобігання карієсу. Але дослідження показали, що наявність у воді великої кількості фтору може призвести до знебарвлення зубів. Надалі це позначиться на їх стані.

5) Сурма – отруйний метал і дуже небезпечний канцероген, її рівень у воді значно підвищується, якщо зберігати пляшку під прямими сонячними променями.

Всі ці речовини потрапляють у воду через недотримання правил її зберігання – зазвичай, пляшку ставлять в тепле сонячне місце. Цього робити не можна!
Під впливом сонячних променів пластик починає випаровуватися. Він розчиняється у воді, насичуючи її шкідливими речовинами.

Що ж робити тим, хто не хоче пити воду з-під крана?

  • Проведіть аналіз води з-під крана, встановіть потужні фільтри, які будуть її очищати.
  • Купуйте воду не в пластикових, а в скляних пляшках.
  • Дотримуйтесь правил зберігання пластикових пляшок з водою – ставте їх у темному прохолодному місці.

Зверніть увагу на ці поради! Збережіть здоров’я собі та своїм близьким!

За матеріалами