Макрон на зустрічі з Путіним зрадив Зеленського: “Велика держава”

Франція висловила зацікавленість у створенні нової моделі європейської безпеки у співпраці з Росією

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним в Марселі, пише Обозреватель.

“Я думаю, нам, Євросоюзу і Росії, вдасться створити нову модель безпеки на цьому просторі. Вірю в Європу від Лісабона до Владивостока”, – заявив Макрон.

За його словами, повернення Росії до Ради Європи стало одним з кроків по зближенню з ЄС.

Також Макрон, назвавши Росію “великою державою”, підкреслив, що потрібно “реанімувати” відносини між Москвою і Європою і “відновити діалог”.

Путін же відповів, що “Франція є одним з ключових наших партнерів в Європі і світі”.

«Це, зрозуміло, двостороннє російсько-французьке співробітництво, яке має досить насичений економічний зміст, це міжнародні проблеми. Традиційно Путін і Макрон використовують свої зустрічі для детального обміну думками та звірення годинників, як це прийнято говорити, з міжнародних справ, це, звичайно ж, Україна, та обговорять перспективи продовження роботи в «нормандському форматі», – пояснив раніше прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Зустріч відбулася 19 серпня, за чотири дні до саміту «Великої сімки», який запланований на 24-26 серпня у французькому містечку Біарріц на узбережжі Атлантичного океану. На переговорах з Путіним обговорювалося питання санкцій за анексію українського Криму і ситуація на Донбасі. Крім того, порушувалося питання про інші «мрії» президента Росії – Північний потік-2.

7 серпня президент Франції обговорив з Володимиром Зеленським ситуацію на Донбасі в телефонній розмові. Адміністрація французького лідера зазначає, що Еммануель Макрон похвалив ініціативність нового глави України.

Крім того, Еммануель Макрон заявив, що Франція повністю готова до досягнення в найближчі терміни конкретних результатів в рамках «нормандського формату». Президенти домовилися в найближчі тижні зберігати тісні контакти. Також Макрон в ході телефонної розмови підтримав ідею Зеленського про швидке проведення зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки».

Джерело:https://politeka.net