Маленькі хитрості вирощування великих і соковитих томатів

Щоб ваші помідори росли великими, соковити і здоровими пропонуємо вашій увазі дізнатись кілька маленьких секретів, які допоможуть вам у цьому.

Секрет перший: багато світла

Помідори потрібно садити там, де вони отримають багато сонячного світла. До того ж, помідори не люблять скупченості. Найкраще їм на південних схилах, та ще й захищених від холодних вітрів.

Секрет другий: правильний полив

Помідори потрібно правильно поливати. Треба пам’ятати, що вологість грунту під помідором повинна бути високою – не менше 85%, а ось вологість повітря повинна залишатися на рівні приблизно 50-60%. Для найкращого ефекту полив повинен бути не частий, але рясний. І перестаратися теж погано – надлишок вологи призведе до того, що помідори стануть більш водянистими, а значить, і менш солодкими!

Секрет третій: «марганцівочний»

Якщо любите помідори більш соковиті, то в момент цвітіння можете полити розчином марганцівки (2-3 грами на 10 літрів води).

Секрет четвертий: тепла вода

Поливати помідори радять тільки відстояною водою, бажано навіть прогрітою до 23 … 24 градусів. Дуже добре при відстоюванні води додати трохи гною, компосту або зеленої трав’яної маси (бур’янів).

Секрет п’ятий: «хитрий» графік добрив

Удобрювати треба на ранній стадії, а потім слід зробити перерву до тих пір, поки не утвориться зав’язь. Справа в тому, що надлишок азотних добрив призводить до уповільнення цього процесу. А ось коли зав’язь вже оформилася – тоді вперед, тепер добрива підуть тільки на користь! І ще маленький «підсекрет» – в поливальну воду можна додати по 4 крапельки йоду на відро води. Полив такою водичкою раз в тиждень допоможе помідорам стати більшими і дозріти трохи раніше!

Секрет шостий: сіль і попіл

Для «цукристості» досвідчені дачники рекомендують в період повного плодоношення підгодувати рослини розчином попелу (стакан попелу на 10 л води). Досить додати всього 0.5 л такого розчину під кожен кущ.

Щоб помідори не хворіли під час росту бадилля потрібно обприскувати розчином 1 ст л соди харчової плюс 1 ст л масла рослинного плюс 1ч л мила і 3 таблетки аспірину розвести товчений в теплій воді і всі компоненти на 5 літрів води обприскувати в три тижні один раз .