Медовий спас 2018: якого числа буде, що можна робити і що не можна робити

Медовий Спас – перший з трьох Спасів. у 2018 році відзначається 14 серпня і збігається з початком Успенського посту.

Медовий Спас – найперший з трьох Спасів. Відзначається 14 серпня і збігається з початком Успенського посту. Вважається, що саме до цього числа мед у вуликах дозріває до повної готовності і його можна збирати. Ласощі несли до церкви і висвітлювали. Люди вірили, що тоді мед стане по-справжньому цілющим і вилікує від багатьох хвороб, інформує Ukr.Media.

Традиції

Так як Медовий спас збігається з початком Успенського посту (триває з 14 по 27 серпня), то і правила харчування необхідно дотримуватися строго. У меню обов’язково має входити пісне печиво – шуліки, яке зверху поливають медом. М’ясо виключено.

Не можна в цей день шумно святкувати, голосно розмовляти. Піст все ж – це момент єднання з Богом. Тому чим тихіше себе вести, тим швидше душа очиститься.

Заборонялося після 14 серпня купатися в озерах, ставках, річках. Слов’яни вважали, що вода в цей період вже холодна і можна застудитися.

У Медовий Спас прийнято збирати не тільки мед, а й мак. Готували з продукту святкові частування, а також обереги від псування і пристріту.

Увечері всі збиралися за великим столом і тихо дякували Богу за їжу. Починали вечерю з ложки меду. Перед вживанням загадували бажання, яке, як вважали наші предки, збувалося.
Джерело