Медреформа у дії! В поліклініках вивісили прайси з дикими цінами!

У зв’язку з приходом холодів і, відповідно, різних, пов’язаних з погодними умовами, захворювань держава проводить планові агітації, що стосуються попередження хвороб.

Жителі України, які бажають не захворіти цієї зими, можуть пройти вакцинацію, спрямовану на боротьбу зі збудниками вірусних захворювань і зміцнення імунітету. Але про те, скільки доведеться заплатити середньостатистичному українцеві, влада країни замовчують, а в медичних установах з цього приводу твориться справжнє беззаконня.

Як стало відомо, в українські лікарні і аптеки в достатній кількості надійшли нові вакцини, які будь-який з жителів країни може придбати і, після огляду сімейним лікарем і відповідного схвалення з його боку, отримати бажану щеплення. Але тільки ось ціни на таку медичну послугу забули відкоригувати. Саме цим і зайнялися в виконавчих кабінетах місцевих міськрад спільно з управлінням міських центрів медичної допомоги.

Якщо взяти до уваги місто Ірпінь, Київської області, то тут рішенням міської ради було прийнято встановити вартість за медичні послуги працівників комунального некоммерціонного підприємства “Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” в сумі 121 гривня. Це за те, щоб людині вкололи вакцину, яку він сам же і купив, при тому, що вартість самого препарату становить 330 гривень.

У зв’язку з цим виникає питання: а за що медичний працівник отримує заробітну плату? І на які цілі конкретно йдуть зібрані підприємством гроші? Конфлікт полягає ще і в тому, що приватні клініки надають подібні послуги в будь-який зручний для вакцинують час, а вартість перевищує зазначену всього на 170 гривень. Комунальне підприємство таким комфортом похвалитися точно не зможе: в приймальні величезні черги, щеплення роблять тільки в певний час, коли люди змушені відпрошуватися з роботи або зі школи. До того ж обов’язковий медичний огляд проходить теж далеко не кожен.

Ось так безконтрольно і безкарно комунальні підприємства з надання медичних послуг можуть збагачуватися на прагненні українців уберегти своє здоров’я.

джерело