Мінімальні аліменти в Україні становитимуть 2 тисяч гривень

Діти України повинні отримувати більше коштів допомоги від батьків, які не проживають поруч. Так, у міністерстві юстиції України запропонували збільшити аліменти із 900 гривень на 2 тисячі гривень. Пише tochkazoru

Новину передає «Преса України» з посиланням на повідомлення міністра юстиції України Павла Петренка.

Жити на 900 гривень аліментів при сучасних цінах – не занадто мало, не дивлячись на те, якщо навіть батько без роботи або отримує мінімальну зарплатню. Відтак суму аліментів потрібно збільшити.

«У нас є ініціатива, щоб цю суму підняти хоча б до 2 тисяч гривень, і для цього є всі обґрунтовані видатки… Якщо цю ініціативу підтримають народні депутати, відповідний законопроект може бути внесений до парламенту вже у березні», – відзначив Петренко.

Також зі слів міністра стало відомо, що станом на поточний рік міністерство юстиції стягнуло 160 млн гривень заборгованості по аліментах.

До слова, в Україні прийняли жорсткіші міри щодо виплати аліментів. Так, боржники не мають права виїзду закордон. А ще їх позбавляють дозволу керувати автотранспортом.

Нагадаємо, в країні кількість порушників за несплату аліментів становить близько 8 тисяч громадян. Наразі всі вони оголошені в розшук. Цікаво, що через нові правили сплати аліментів відомий український шоумен Антін Мухарський втік із України. У артиста п’ятеро дітей від двох шлюбів і він заявляє, що матері його дочок і синів хочуть від нього занадто великих коштів.