“Може перевищити позначку в 30 грн, але вже зовсім скоро буде…”: Стало відомо, коли і на скільки подорожчає долар

В Україні курс американської валюти може перевищити позначку в 30 гривень за долар уже в 2018 році, якщо буде припинено співпрацю з Міжнародним валютним фондом, передає Корупція.Інфо

Однак, Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital, розповів, що вже влітку курс долара зросте до позначки 27 грн. за 1$

“Станеться це в кінці липня. А в результаті –  вихід на рівень 27 грн і подальше підвищення.

Це пов’язане з необхідністю закупівлі енергоресурсів, а нинішня ситуація з поступовим зростанням цін на нафту призведе і до зростання цін і на газ”, – говорить аналітик.

Директор казначейства “Ідея Банку” Ярослав Кабін в коментарі “Лига.net” заявив:

“До кінця року гривня традиційно девальвує, але як сильно – буде залежати від прогресу переговорів з МВФ”

Зокрема, обсяг непокритої потреби України в валюті для зовнішніх виплат укупі з дефіцитом рахунку поточних операцій на найближчі півтора року становить 15 млрд доларів, 5 млрд з яких – до кінця поточного року.

 

“Чим ближче до виборів, тим складніше домовлятися з кредиторами – це дуже важливий фактор уже для поточного літа. Країні поки не вдалося домовиться з МВФ з принципових питань, тому можна очікувати сюрпризів у будь-який момент”, – зазначив директор департаменту ринкових досліджень IBI-Rating Віктор Шулик.

При цьому більшість фінансових аналітиків відзначають, що осіння девальвація гривні неминуча. Зокрема, в ОТП Банку очікують курсу 29,5 грн/$, в Ідея Банку – 29,9-30 грн/$, в Укргазбанку на кінець року прогнозують в 29,3 грн/$.