На посаду Луценка вже з’явився новий претендент! Розгромна заява про Генпрокурора!

Посаду генпрокурора готовий обійняти керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Про це він розповів в інтерв’ю Еспресо.

“Необхідні зміни в Генеральній прокуратурі. Тому що є велика кількість порушень закону, яка, в першу чергу, йде від самого генерального прокурора. Це, зокрема, втручання в розслідування кримінальних проваджень нашого управління. І з урахуванням практики відстоювання закону у справах, які розслідуються нашим управлінням, я відповів, що хотів би, щоб ці принципи сповідалися і в ГПУ, і у всіх прокуратурах України, і якщо буде довіра, буде рішення Верховної Ради і президента, я готовий цим зайнятися”, – підкреслив Горбатюк.

При цьому він уточнив, що таких пропозицій йому від команди Зеленського і від будь-яких політичних сил не надходило.

Водночас Горбатюк висловився і про Генпрокурора Юрія Луценка.

“Насамперед. Він прийшов до ГПУ не як працівник прокуратури, не як юрист, а як представник політичних сил. І найголовніше його завдання мало бути – звільнити прокуратуру від будь-якого зовнішнього впливу. Якби він це зробив, то, попри відсутність юридичних знань, це була б його велика заслуга. Але він, на мою думку, не тільки цього не зробив, а й примножив такий вплив, – заявив Горбатюк.

Окрім того за його словами, досвід призначення на цю посаду людини без юридичної освіти себе не оправдав.

“Це могло б бути виправдано, якби така людина захистила слідчих, прокурорів від будь-якого стороннього впливу. Тоді можна було б вважати це допустимим. На жаль, цього не відбулось. І в цій ситуації відсутність фаху – величезний мінус.

Звісно, не зовсім правильно підлеглому критикувати свого керівника, але та кількість порушень законодавства, на які я реагував, не повідомляючи про це ЗМІ, і де не відбулося жодних змін, змушує мене звертатися до суспільства і говорити, що так далі не може бути, що такий генеральний прокурор має бути змінений, – заявви він.

Також за його слова, наразі основна зміна  в прокуратурі це – більша відкритість, більший вихід до суспільства, до ЗМІ. Тому що раніше це було рідко і тільки у випадку якихось суперрезонансних подій.

“А в іншому, на мою думку, суттєвих змін практично немає. Щодо якостей генерального прокурора – тут нічого нового. Це дійсно має бути фахова, порядна, непідкупна людина з бажанням змін і нетерпимістю до будь-яких порушень закону, – підсумував Горбатюк.

Джерело