На Прикарпатті – перший випадок лептоспірозу (7-річна дитина)

На Прикарпатті – перший випадок лептоспірозуВ Івано-Франківській області зареєстровано перший випадок лептоспірозу. Як повідомили в Обласному лабораторному центрі МОЗ, причиною захворювання стало вживання немитого яблука. Очевидно, плід був забруднений екскрементами миші.

За інформацією заввідділення лабораторії особливо небезпечних інфекцій ОЛЦ Надії Галюк, торік майже 5% цих гризунів, виловлених та досліджених у лабораторії, були інфіковані лептоспірами. Зареєстровано 31 випадок лептоспірозу, троє людей померли. В решти потерпілих перебіг захворювання супроводжувався важкими ускладненнями та перебуванням у реанімаційних відділеннях лікарень.

За результатами епідеміологічних розслідувань, основним джерелом інфекції були миші. Учетверо частіше хворіли чоловіки, ніж жінки, переважно – пенсіонери та безробітні. Діагноз “лептоспіроз” поставили й семирічній дитині, яка занедужала через немиту грушу. Половина випадків інфікування пов’язана з порушенням правил гігієни при догляді за тваринами, роботою в заселених мишовидними гризунами приміщеннях. Лептоспіри поширювалися й через воду. Понад третина хворих інфікувалася під час купання у водоймах або на рибалці.

Людмила СТРАЖНИК.

Івано-Франківська область.