Найкраще добриво для рясного врожаю малини. Проводимо весняне підживлення

Малина є багаторічним чагарником і щороку для зростання молодих пагонів і врожаю рослина споживає з ґрунту поживні речовини. Тому малину я підживлюю щороку. Перший раз добрива вношу ранньою весною по вологому ґрунті, як тільки розтане сніг, а температура повітря встановиться стабільно теплою. Розповім докладніше про краще добриво, щоб був рясний урожай малини влітку.

Чим удобрюють малину весною

Ранньою весною удобрюють малину органічним добривом з високим вмістом азоту. Оскільки саме азот стимулює зростання зеленої маси і молодих пагонів, які на майбутній рік дадуть урожай.

Підживлюю малину натуральним органічним добривом, а саме коров’яком. Для цього у відрі води розводжу коров’як в співвідношенні 1:10. Після чого розчин залишаю на дві доби, а далі розводжу ще раз з водою у співвідношенні 1: 1. Готовим розчином поливаю малину по вологому ґрунті, щоб коренева система не отримала опіків. На один кущу мене йде по 1 літру розчину коров’яку.

Найкраще добриво для рясного врожаю малини. Проводимо весняне підживлення

Хочу зазначити, що коров’як можна замінити курячим послідом. Але його потрібно розводити 1:15. А також можна внести торф або компост. Ці добрива можна розсипати біля кущів і закласти в ґрунт під час розпушування ґрунту біля малини.

Через тиждень після підживлення малини коров’яком я проходжу і по пухкому ґрунті. Потім вношу мінеральні добрива. Під малиною розсипаю деревний попіл з розрахунку 1 літр на 1 кв. м. А потім мульчую перегноєм, щоб волога в ґрунту як можна повільніше випаровувалася. Крім того, мульчування стримує ріст бур’янів на малиннику.

Чим можна ще підживити малину.

Найкраще добриво для рясного врожаю малини. Проводимо весняне підживлення

Якщо у вас немає натурального добрива, то його можна замінити. Наприклад, добрим азотним добривом є аміачна селітра. На 1 кв. м. ґрунту досить 40 грамів цього добрива.

Деревний попіл можна замінити суперфосфатом, хлористим калієм або калійною сіллю. Ці добрива містять калій і фосфор, які необхідні рослині для високого врожаю смачної і великої ягоди.