Найпоширеніші помилки при вирощуванні огірків

Огірки з сімейства гарбузових – класика в городі. Щоб огірки росли рясно і, перш за все, плоди були смачними, потрібно уникати деяких помилок при вирощуванні.

Огірки – рослина теплолюбна і вологолюбна. Тих, хто уникає найпоширеніших помилок при вирощуванні, незабаром чекає багатий урожай.

Помилка 1: занадто ранній посів або посадка огірків
В основному огіркам потрібно багато світла і тепла. Тому вам слід почекати, поки грунт достатньо прогріється (не менше 15 градусів), перш ніж сіяти огірки у відкритий грунт.

Чорна мульчуюча плівка добре зарекомендувала себе при ранньому посіві – вона підвищує температуру ґрунту приблизно на чотири – шість градуси. Інші укривние матеріали, якими ви накриваєте молоді рослини, також можуть служити накопичувачем тепла.

Огірки часто попередньо вирощують вдома, а потім в теплиці. Тут теж не варто починати сівбу занадто рано: насіння висівають в горщики тільки за два-три тижні до посадки. В іншому випадку молоді рослини виростуть занадто великими, перш ніж їх посадять на грядку чи в теплицю.

Насіння огірка проростають швидше за все при температурі від 25 до 28 градусів, після проростання їх слід поставити в більш прохолодне місце (від 19 до 20 градусів). Як тільки у огірків з’являться два – три справжніх листа, їх висаджують.

Невелика кількість внесеного кінського гною або стиглого компосту дає молодим огіркам оптимальний старт.

Помилка 2: нехтування грунтом
Незалежно від того, на вулиці або в теплиці: огірки – сильні споживачі, і їм потрібна пухка, багата перегноєм грунтосуміш.

Оскільки у них неглибокі коріння, їх не можна замулювати ні за яких обставин. Тому ви повинні переконатися, що структура грунту хороша, особливо на важких грунтах.

Ідеальне добриво для огірків – це перепрілий кінський гній, який вносять при підготовці грядки (близько п’яти літрів на квадратний метр).

Як варіант, можна використовувати стиглий компост, збагачений подрібненою соломою.
Мульчующий шар з соломи або сухої трави між рослинами також корисний: він зберігає грунт пухким і вологим протягом усього періоду вирощування.

Огірки слід вирощувати на одній ділянці тільки через чотири роки – інакше виникне втома грунту.

Помилка 3: ігнорування відстаней і підв’язки
Тим, хто вирощує огірки, часто доводиться стикатися з борошнистою росою або несправжньою борошнистою росою. Щоб уникнути цих грибкових захворювань, при посадці слід звернути увагу на кілька моментів.

Важливо дотримувати достатню відстань між рослинами. У теплиці рекомендується відстань від 130 до 170 сантиметрів між рядами і від 45 до 55 сантиметрів в ряду.

Для огірків відкритого грунту відстань 100 х 40 сантиметрів.

Щоб рослини не лежали прямо на землі і краще сохли, їх також слід підв’язувати вертикально.

Помилка 4: неправильний полив огірків
Для досягнення постійного і гарного врожаю огірки необхідно часто поливати.

Рослині потрібно 12 літрів води на кілограм зібраного огірка.
Потреба у воді особливо висока, коли з’являються перші плоди. У посушливу погоду, ви повинні регулярно їх поливати: щодня поливайте відстояною водою, бажано вранці. Таким чином ви також можете запобігти утворенню гірких плодів. Крім того, несправжня борошниста роса не отримає живильного середовища, якщо грунт підсохне до нічного часу. Поливати рослини потрібно тільки в область коренів.

Спеціальне добриво для огірків можна додавати прямо в поливну воду. Інформацію про співвідношення компонентів можна знайти на упаковці.

Помилка 5: забуваємо удобрювати і проріджувати густе листя
Під час фази зростання огірки потребують не тільки у великій кількості води, але і в добривах.

Рекомендуються органічні овочеві добрива, так як вони повільно і стійко вивільняють поживні речовини.

Садівники-органіки також вважають за краще багатий калієм гній з живокосту або гній з кропиви, розведений водою у співвідношенні 1:10.

Для здорового росту рекомендується також помірно очистити надмірно густе листя. Наприклад, зрізати всі бічні пагони до висоти близько 80 сантиметрів після першого листа. Основні пагони рослин також слід вкоротити, щоб вони не ставали занадто довгими.

Що стосується збору врожаю, чим частіше ви збираєте урожай, тим більше рослини дають нові плоди.