10 помилок про жіноче здоров’я, які можуть привести до сумних наслідків

Американське товариство репродуктивної медицини з’ясувало, що 40% жінок різного віку мало знають про влаштування свого організму. Відсутність важливих знань призводить до того, що ми віримо в міфи і різного роду лайфхаки з Інтернету. Найсумніше те, що деякі поради можуть не просто не працювати, а й нашкодити нам.

Тутка зібрав поширені міфи про жіноче здоров’я і їх спростування. Подивіться, чи є у вас прогалини в знаннях про жіночий організм і що робити, щоб уникнути можливих ускладнень.

Міф № 1. Протизаплідні таблетки не дають побічних ефектів

Багато жінок вважають, що оральні контрацептиви – це легкий спосіб забути про небажану вагітність. Але організм жінки зазнає насильницьких змін, які не залишаться непоміченими. Не призначайте препарати самі собі, начитавшись хороших відгуків на форумах. Найчастіші побічні ефекти, які можуть вас наздогнати: порушення циклу, нудота, головний біль, перепади настрою. Вони можуть з’явитися на початку прийому таблеток або бути присутніми постійно. Пам’ятайте про ускладнення, при яких потрібно негайно піти до лікаря: втрата почуттів, підвищення тиску і рівня цукру, непритомність.

Міф № 2. Не можна завагітніти під час і відразу після курсу прийому протизаплідних

Багато дівчат дійсно не можуть завагітніти кілька місяців після того, як припиняють приймати оральні контрацептиви. Але дослідження 2009 року визначило, що близько 20% випробовуваних жінок (а їх було майже 60 тис.) змогли завагітніти через місяць після відмови від таблеток.

Крім цього, є маленький ризик небажаної вагітності, навіть, якщо ви приймаєте таблетки: в середньому 2-3 жінки з 100 сигналізують про вагітність під час курсу прийому протизаплідних. Причина може бути в неправильно підібраних препаратах, тому обов’язково консультуйтеся з лікарем і стежте за змінами.

Міф № 3. Всі інфекції через погану гігієну

Статеві органи жінки мають особливе середовище: там повинні виживати хороші бактерії і гинути погані. Якщо кислотність, або pH вище або нижче норми, поганим бактеріям легше розмножуватися. Це призводить до інфекцій, свербіння, подразнення, неприємного запаху. Мила і гелі для душу можуть порушити природний pH, тому інфекція може з’явитися через надмірну гігієну. Вибирайтезасоби з нейтральним pH або використовуйте просто теплу воду. Не робіть жодних спринцювань без рекомендації лікаря.

Міф № 4. Викидні – рідкісні

На жаль, дослідження свідчать про протилежне: в середньому 17% вагітностей закінчуються викиднем. Тому приділяйте особливу увагу своєму здоров’ю, коли ви чекаєте дитину.

Міф № 5. З менструальним болем нічого не можна зробити, лише терпіти його

За статистикою, 59% жінок відчувають сильні болі під час менструації. 20% опитаних повідомили, що біль заважає їм працювати і взагалі виходити з дому в ці дні. До вашої уваги кілька порад, які допомагають зменшити біль. Дослідженняпідтвердили, що теплі компреси на живіт, видалення алкоголю і кави і постільний режим дійсно допомагають впоратися з болем.

За деякими підрахунками, близько 10% жінок страждають на ендометріоз – захворювання, при якому клітини матки поширюються на інші органи, викликаючи спазми. Якщо ви валитесь з ніг від болю в ці дні, не думайте, що це нормальний стан, а зверніться до лікаря за призначенням грамотного лікування.

Міф № 6. Після вагітності пройдуть менструальні болі

Поширений міф про те, що вагітність і пологи лікують всі жіночі хвороби, не проходить перевірку реальністю. Тут все знову ж індивідуально. У перший час після пологів ви можете відчути, що ваш біль зменшився, але потім неприємні відчуття, ймовірно, повернуться.

Міф № 7. Раз на місяць жінка стає монстром

Вчені досі не можуть визначити, як саме гормони впливають на людину. Особливих змін самопочуття і пізнавальних здібностей жінок під час менструального циклу вони не виявили. Гормональний фон надає не найбільший вплив на поведінку, ніж звичайні дрібниці, які дратують нас кожного дня.

Міф № 8. Друга вагітність пройде так само, як перша

Ваш лікар може використовувати дані про вашу минулу вагітності, але не стане гарантувати, що все пройде абсолютно так само. Наприклад, симптоми вагітності можуть початися раніше і бути інтенсивніші, ніж в перший раз.

Міф № 9. З тампонами можна спати

Виробники засобів гігієни попереджають, що використання тампона може викликати синдром токсичного шоку. Це дуже рідкісне захворювання, яке може привести до смерті. Не використовуйте тампон вночі, якщо ви спите більше 7-8 годин.

Міф № 10. У молодості можна засмагати, а в старості не можна

Ультрафіолетове випромінювання однаково небезпечне для будь-якого віку: воно викликає передчасне старіння шкіри і може сприяти появі раку. Експерти радятькористуватися сонцезахисним кремом, навіть коли ви їдете в машині в сонячну погоду, і не забувати наносити його на обличчя, шию і вуха.

Відсутність знань про тіло й сліпа віра в стереотипи можуть призвести до сумних наслідків.

За матеріалами