Нарешті це сталося! Вчені винайшли засіб, який вбuває корoнавірус за одну хвилину!

Назальний спрей, який може вбити коронавірус лише за одну хвилину, розробили в університеті Улудаг у Бурсі (Туреччина). Про це пише видання Daily Sabah.

Препарат під назвою Genoxyn був створений доцентом, доктором Шехіме Темель, доктором Ахметом Сабанджі і доктором Джунейт Озакін. За словами Сабанджі, він проводив свої дослідження щодо захисту від хвороб ще до пандемії коронавірусу.

«Разом з Джуйнет Озакін ми показали, що розчин має антибактеріальну активність, після початку пандемії ми подумали про те, що можемо доопрацювати його, щоб сприяти боротьбі з COVID-19. Ми вдосконалили новий оральний і назальний спрей і відправили на тести на біосумісність», – пояснив він.

Доктор Сабанджі наголосив, що найчастіше вірус потрапляє в організм через ніс і рот. Новий розчин знищує його за дуже короткий термін, запобігаючи проникненню в клітини організму.

Його колега Шехіме Гюльсюн Темель додала, що спрей не пошкоджує епітеліальних клітин людей на слизових оболонках.

«Ми навіть показали, що він чинить лікувальну дію на ці клітини. Отже, це означає, що його безпечно використовувати, оскільки він не шкодить клітинам людини», – сказала вона.

Вперше цей препарат був створений ще два роки тому. Після того, як він був удосконалений із застосуванням нанотехнологій, його дія стала більш постійною. Спочатку спрей розробляли для лікування поширених вірусів, проте, коли почалася пандемія COVID-19, з’ясувалося, що він чинить пряму дію на інфекцію.

Genoxyn

Джерело