Нарешті! Українських моряків відпускають додому! перші подробиці

Полонених українських моряків, які були затримані в Керченській протоці за порушення кордонів Російської Федерації, можуть відправити в Україну до жовтня поточного року.Для цього уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова подала прохання відпустити моряків під її особисту поруку. Однак обвинувачення не знімаються і моряки будуть зобов’язані брати участь в судовій справі.

Про це повідомляє “Країна” , посилаючись на газету Известия.

“Український омбудсмен Людмила Денисова направила клопотання про особисте поручительство через МЗС Росії в Слідче управління ФСБ. У російській ноті було зазначено, що необхідно надати письмові гарантії відповідно до кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Особиста порука – форма гарантії участі особи, щодо якої не винесли вирок, в судових і слідчих діях “, – розповів правозахисник українських моряків Микола Полозов.

Адвокат додав, що всі необхідні документи перебувають в Слідчому управлінні ФСБ, проте вони ще не передані слідчому, який веде справу. Даний дозвіл може дати слідчий, однак може і відмовити, і в цьому випадку постанова можна буде оскаржити.

В апараті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини підтвердили факт передачі клопотання про особисте поручительство Людмили Денисової відповідним органам РФ, проте вони не знають, коли буде отримано результат.Інсайдер з Кремля повідомив, що Москва не проти зміни запобіжного заходу, щоб українці повернулися додому. Однак, відповідно до закону, вони очікують, що Київ візьме на себе відповідальність за те, що підсудні продовжать участь в судовому процесі над ними. Для цього необхідно документальне підтвердження від українського уряду. Однак ніякого “заочного” закриття кримінальної справи не буде. “Як тільки відповідні особи в Росії отримають необхідний документ від України і вивчать його, можна буде обговорювати подальші кроки. Але ми від своїх слів не відмовлялися”, – зазначив інсайдер.

джерело