Наслідки “покращення” в Україні: Кожен громадянин винен по 1800 доларів

Стало відомо, що державний борг України становить 76,3 млрд доларів, тобто по 1800 доларів з кожного українця

Зовнішній борг країни становить 47,2 млрд доларів, тобто практично 60% від загального боргу.

Ця сума в 2,6 раз більше, ніж у своєму розпорядженні валюьние запаси України.

Сума зовнішнього боргу входить в 96 млрд доларів гарантованого державою боргу, все інше – це борг у вигляді єврооблігацій (близько 17,5 млрд доларів, з огляду на 3 млрд доларів “російських” облігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій (16,6 млрд доларів, включаючи облігації, розміщені під гарантії США) і іншу заборгованість (3,5 млрд доларів).

Близько 6,8 млрд доларів – це борг НБУ пере МВФ. Ці кошти не мають безпосереднього впливу на державний бюджет, оскільки борг погашатиметься за рахунок золотовалютного резерву. Правда, це може вплинути на фінансову стабільність країни.

У найближчі півтора року Україна чекає пік виплат за борговими зобов’язаннями: уряд повинен повернути майже 10 млрд доларів тільки валютного боргу.

З початку нинішнього року в Україні істотно зріс обсяг депозитів, однак радіти поки не варто. Про це повідомив директор програми «Економіка» Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

За словами Амеліна, на сьогоднішній день обсяг капітальних інвестицій в Україні становив трохи більше 16 мільярдів.

«Разом з тим валютне кредитування в Україні обмежено. Сьогодні у валюті можна кредитувати тільки бізнес, який працює на експорт. Якщо не змінити нормативи, різкого збільшення валютних депозитів очікувати не варто. Правда не бачу підстав для падіння ставок за банківськими депозитами. В кінці року нас чекає зростання курсу долара по відношенню до гривні. У той же час економіка буде показувати позитивну динаміку. Буде попит на кредитні ресурси», – підкреслив він.
Джерело