Навіщо під час варіння буряка додавати кусочок хліба та оцет. Поради від досвідчених господинь

Буряк – це дуже корисний овоч, який містить багато корисних мікроелементів та вітамінів, які просто необхідні для нормального функціонування судин та крові. Радять вживати буряк людям, які страждають на гіпертонію, а ще нещодавні дослідження довели, що буряк надзвичайно дієвий для запобігання хвороби Альцгеймера та деменції.

Про це пише годинник, за матеріалами Пошепки

Існує багато різноманітних способів приготування буряка, але ми вирішили поділитися з вами деякими хитрощами, які використовують лише досвідчені господині.

Найпростіший спосіб варіння буряка

За цим способом ви швидко зварите буряк в каструлі. 

 • Вода – 5 л;
 • Олія – ​​50 мл;
 • Лід – за потребою.
 • Буряк – 3 великих штуки.

Ось що потрібно робити, щоб буряк не розвалювався після варіння: спершу залийте каструлю водою та закип’ятіть. Потім до цього киплячої води додати ще олію. Буряк промити й в шкірці помістити в каструлю. Після 30 хвилин злити гарячу воду й помістити буряк в лід. У воду слід додавати олію, оскільки так вона випаровується значно повільніше. А після льоду шкірка з буряка знімається легко. 

Як зварити червоний буряк для вінегрету?

Щоб буряк зберіг всі корисні властивості, а вінегрет був насиченого кольору, слід взяти наступні компоненти: 

 • Вода – від 3 до 5 літрів;
 • Лимонний сік або 9% оцет – 2 ст. л.;
 • Цукор – 2 ст.л.
 • Буряк – 1-2 шт.

В каструлю влийте холодну воду й додайте цукор та оцет (або лимонний сік). Потім сюди помістіть буряк та варіть його на середньому вогні під кришкою протягом 2 годин. Коли коренеплід буде м’яким, злити окріп й залити все холодною водою. 

Ще кілька корисних рекомендацій:

 1. Щоб зварити буряк значно швидше, після закипання води потрібно всипати в каструлю столову ложку солі, дати розчину закипіти ще раз, тільки після цього покласти буряк. Ще додати 1 ст. л. цукру й 9% оцту.
 2. Щоб буряк не містив характерного запаху, помістіть в киплячу воду з буряком шматок житнього хліба. 
 3. Після варіння буряк зберігати не більше 2 діб. 

Як Ви зазвичай готуєте буряк?