Навіщо до кави подають воду

Запиваючи каву водою, можна послабити дію кофеїну на серце.

Кава вже не одну сотню років лідирує в першості найулюбленіших напоїв. У більшості кав’ярень до чашки цього бадьорого напою подають склянку води. Вода допомагає не тільки краще розкрити смак кави, інформує Ukr.Media.

Зернова або розчинна

Всі ми знаємо, що у каві міститься алкалоїд, який називається кофеїном. Він тонізує та надає людині заряд бадьорості. Кофеїн знаходиться на зовнішній оболонці кавового зерна. А всередині є ще один алкалоїд. Він називається теобромін.

Коли з зерен роблять розчинну каву, то використовують тільки внутрішню оболонку зерен, а коли зернову – використовується вся оболонка. Виходить, що в зерновій каві цілих два алколоїда.

Чому важливо пити воду після зернової кави

Кофеїн і теобромін діють не одночасно. Спочатку в дію вступає кофеїн. Він бадьорить людину. Проте дія його триває всього півгодини. Ось тут і починає свою дію другий алкалоїд. Саме теобромін звужує судини майже всіх внутрішніх органів. А ось з нирками відбувається зворотний процес – їх судини розширюються. Підсумок: підвищується тиск і хочеться в туалет, а ще через півгодини – хилить в сон.

Щоб уникнути порушення кровотоку в нирках слід після кожного ковтка кави випивати і воду.

Розчинна не бадьорить

Розчинна кава містить в основному тільки теобромін. Саме тому після неї хочеться спати, а ось заряду бадьорості якраз немає. Відчуття сонливості не буде відпускати людину ще щонайменше годину. Щоб не хотілося спати, після чашечки розчинної кави слід випити склянку води.

Якщо потрібно бути бадьорим, то краще випити міцний чорний чай.

Додаткові причини

Перший ковток кави дуже приємний. Але ось другий, третій вже не такі смачні. Випивши води, ви очистите смакові рецептори. Таким чином, кожен ковток буде, як перший.

Запиваючи каву водою, можна послабити дію кофеїну на серце.

Щоб зберегти зуби від пігменту, який забарвлює зуби, потрібно пити воду після кави.
Джерело