Названо нову вартість: в Україні подорожчають бензин, цигарки і алкоголь

Нацбанк України випустив інфляційний звіт, у якому йдеться про плани щодо підняття зборів з акцизної продукції, що спричинить подорожчання палива, а також цигарок та алкоголю.

За даними регулятора, паливо у поточному році зросте на 10,8 відсотків, й зростатиме кожного року на 5,0-5,5. Ці прогнози ґрунтуються на коливанні світових цін на нафту.

Алкогольні вироби підіймуться у ціні на 11 відсотків. Найбільший стрибок цін очікує тютюнову продукцію, яка має подорожчати аж на 18 відсотків. Таке припущення зробили в НБУ, спираючись на зобов’язання України гармонізувати ставки акцизів на цигарки до рівня країн Євросоюзу.

У майбутньому ціни “тютюнові” та “спиртові” вироби дорожчатимуть ще на 9-13% щороку, зазначають у Національному Банку.

Нагадаємо, 14 листопадаминулого року Верховна Рада 260 голосами прийняла в першому читанні законопроект №6776-д, яким передбачається підвищення вартості акцизу на тютюнові вироби в країні.

Також нагадаємо, що подорожчання сигарет в Україні триватиме. Не виключено, що вже через кілька років ціна курива стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів.

А вже з 1 січня подорожчала й горілка – держпідприємство “Укрспирт” вирішило зрівняти у правах виробників масового алкоголю і скасувати знижки на покупку спирту для трьох найбільших компаній, котрі утримують до 80% вітчизняного ринку міцного алкоголю, що знову підняло ціну горілки.

джерело