Нeдiльнa зaявa Зeлeнcькoгo: “Ляшко та iншi cтapi пoлiтuкu бiльшe нi кoпiйкu нe oтрuмaють вiд yкpaїнцiв”

Сьогоднішній день розпочався із хороших новин для українців. Їм більше не доведеться утримувати непотрібних політиків та їхні партії. Зеленський  вирішив: Ляшко та інші старі політики більше ні копійки не отримають від українців. Оскільки останні парламентські вибори показали, що такі представники українцям не потрібні. Вони не подолали бар’єр у 5%. Тому й сидіти на бюджетних грошах нічого. Такі зміни Зеленський пропонуєприйняти в Раді.Президент України Володимир Зеленський пропонує знизити обсяг державного фінансування політичних партій. І не виділяти кошти взагалі тим, хто на останніх виборах не подолав 5-відсотковий бар’єр.

Отож, Ляшко та інші старі політики вже не отримають грошей із бюджету на розвиток своїх політичних проектів. Не пощастило й ВО “Свобода”, “Опозиційний блок”, “Партії Шарія”, “Сила і честь”. Бо вони набрали всього лише від 2 до 4%. 

На сайті Парламенту вже з’явився відповідний законопроект № 1029 “Про внесення змін до законодавчих актів щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”.

Отож, згідно нього право на державне фінансування матимуть партії, які на останніх парламентських виборах набрали не менше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі. А також щороку виділяти на державне фінансування партій 0,01 розміру мінімальної заробітної плати. Зараз цей коефіцієнт становить 0,02.

Як відомо, нині право на фінансування діяльності політичних сил мають ті партії, які набрали більше 2% голосів виборців на виборах до Верховної Ради. А розмір фінансування залежить від явки виборців і від кількості голосів. Один голос виборця оцінюється в 2% від прожиткового мінімуму.

Схоже, що вже в цьому році Ляшко та інші старі політики більше ні копійки не отримають від українців. Адже витрачати кошти державного бюджету на політиків, яких українці бачити не хочуть, справді не логічно.

джерело