Нереально круті здатності оцту в побуті, про які ви не здогадувались

Побут – справа тонка. І від дрібних побутових неприємностей не застрахований ніхто. Що робити, якщо діти забруднили шпалери, кухню атакували мошки або засмітилася раковина?

Ви здивуєтеся, як багато проблем вирішить цей простий засіб.

Повідомляє годинник, із посиланням на www.tochkazoru.pp.ua

1. Очистити засмічення в раковині

Якщо забилася раковина, а під рукою немає «чарівного порошку» (це ми про побутову хімію, якщо що), не панікуйте. Засипте в стік півсклянки соди, зверху залийте склянку оцту і відійдіть убік. Суміш почне шипіти, пінитися і взагалі вести себе загрозливо. Це – хімічна норма. Не лякайтеся, проте засмічення зникне. Залишки змийте проточною водою.

2. Прибрати сліди від наклейки зі стін або меблів

Невдало зірвана етикетка або звичка дітей ліпити наклейки на все підряд іноді дратують. Спокій, тільки спокій: у флакон з розпилювачем залийте трохи оцту, обробіть «вражену» ділянку, залиште на хвилину, а потім легко зітріть клейкі залишки сухою м’якою серветкою. І нічого не нагадає про інцидент.

3. Позбутися неприємного запаху з відра для сміття

Навіть порожнє відро для сміття пахне так, ніби там влаштувався вічно незадоволений скунс? Допоможе ось такий лайфхак. Шматочок хліба просочіть в оцті, покладіть в серветку і відправляйте на дно порожнього контейнера для сміття. Залиште «полежати» на ніч, а потім викидайте. Хліб і оцет вберуть всі молекули неприємного запаху, як губка. Цей же прийом працює і для інших «особливо ароматних» місць в будинку.

4. Замінити половину побутової хімії

Наповніть флакон з пульверизатором на 1/3 оцтом, на 2/3 водою і додайте пару крапель рідини для миття посуду. Гарненько збовтайте і отримаєте універсальний засіб для прибирання майже всієї квартири. Притому, за копійки.

5. Позбутися від мошок

У нав’язливих комах є одна слабкість – любов до солоденького. На те і будемо ловити. Налийте в склянку або миску яблучний оцет, накрийте харчовою плівкою, а зверху проколіть невеликі отвори. Мошки злітатимуться на пастку, заповзатимуть всередину, а ось назад дороги вже не буде.

6. «Попрасувати» одяг без праски

Якщо терміново потрібно привести в порядок одяг, а під рукою немає праски, змішайте у флаконі з розпилювачем 1 частину оцту і 3 частини води. Обробіть річ і залиште повисіти на вішалці пару хвилин. Великі складки розгладяться, наче й не було.

7. Відучити кота точити кігті об диван

Обробіть оцтом меблі і кіт до них більше не доторкнеться. Правда, є ризик, що образиться. Але це вже зовсім інша історія.

8. Продовжити життя квітковому букету

Шкода квіти, які навіть в красивій вазі в’януть так швидко? Додайте у воду трохи яблучного оцту, збовтайте, поставте туди букет і тим самим продовжіть йому життя. А собі – радість від споглядання прекрасного.

9. Якісно почистити окуляри

Трохи оцту і м’яка серветка з мікрофібри – ось і все, що потрібно для ідеально чистих лінз.

10. Відмити найупертіші плями нагару на сковорідці

Залийте в брудну сковорідку трохи оцту, побільше води, відправляйте на вогонь і доведіть до кипіння. Хвилин через п’ять кипіння нагар мине разом з бульбашками.